Aktivity s BBC micro:bit

1633329565 st nf telekom logo microbityV minulom školskom roku sme uspeli v grantovej výzve Enter od Nadačného fondu Telekom v spolupráci s Nadáciou Pontis. Vďaka tomu získala naša škola finančné prostriedky na 30 sád micro:bitov, ktoré obohatili vyučovanie predmetu informatika o nové aktivity a projektové vyučovanie.
1633329565 st pontis logoŽiaci získali možnosť samostatne programovať vlastný micro:bit, a teda hravou, zaujímavou a interaktívnou formou spoznávať svet digitálnych technológií. S radosťou a kreatívne žiaci tvorili vlastné programy, ktoré hneď testovali v praxi. Rozvíjali si kľúčové digitálne zručnosti vo vede a technike, a schopnosť spolupráce medzi sebou počas programovania dvojíc micro:bitov. Projekt bol prínosom aj pre učiteľov, ktorí získali nové zručnosti, a celkovo tiež pre vyučovací proces, ktorý sa vďaka nim stal zaujímavejším. Ďakujeme!
Pozrite si niekoľko fotografií

Girl’s day na Katedre informatiky UKF

girlsday2020Dňa 8. októbra 2020 sa na katedre informatiky UKF v Nitre uskutočnil Deň žien v IT. Kvôli aktuálnej situácii s Covid-19 sa toto stretnutie uskutočnilo ako dištančný online workshop. Zúčastnila sa ho naša študentka Lucia Peťovská z I.C, ktorá počas niekoľkých hodín získala prehľad o práci v programoch Photoshop a Wordpress.
Viac info o Girl's day

Be Ready for the Future

br4tf perexAko sa pripraviť na budúcnosť, aké sú súčasné trendy v IT a ako sme na tom s vývojom umelej inteligencie? Ako úspešne založiť vlastnú firmu a aké je to pracovať pre Google? To sú otázky, na ktoré dostali odpoveď vybraní účastníci tretích ročníkov, ktorí sa zúčastnili konferencie Be READY FOR THE FUTURE v priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave. Počas interaktívnych prednášok nám úspešní ľudia z oblasti IT prezradili, akou cestou kráčali za úspechom, čo si žiada súčasný trh práce a čo sa nám oplatí učiť. Niečo z receptu úspešných vám ale prezradíme: investujte čas do vzdelávania, ale formujte si aj kritické myslenie a kreativitu. Experimentujte a spoznávajte, vytvárajte si vlastné projekty, robte chyby a učte sa z nich. A hlavne to nevzdávajte!

Európsky týždeň programovania 2017

codeweek2017V piatok 20. októbra 2017 sme sa zapojili do Európskeho týždňa programovania (EU Code Week 2017) prednáškou o programovaní v Jave, ktorú študentom 1. ročníka sprostredkovali Lucia Lopúchová a Filip Hujer (obaja VIII.OG). Obom šikovným programátorom ďakujeme :-)
codeweekeu