Prihlasovanie na voliteľné predmety

Milí študenti,
v dňoch 19. - 28. marca 2018 prebieha prihlasovanie na voliteľné predmety cez EDUPAGE (Komunikácia -> Prihlasovanie).

Darujte nám 2 % z Vašich daní

darujte nam 2perc2017 obrVážení rodičia,
pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na našom gymnáziu darovaním 2% z dane, a tým podporiť školu, do ktorej chodí Vaše dieťa. Môžete osloviť aj svojich priateľov, známych a rodinných príslušníkov. Stačí len uložiť a vyplniť tlačivá Vyhlásenie a Potvrdenie o zaplatení dane a poslať ich na daňový úrad podľa Vášho bydliska alebo po Vašom dieťati do školy.

Za prejavenú podporu vopred ďakujeme!

Tlačivá na stiahnutie: editovateľné PDF - súbor je potrebné ULOŽIŤ a potom EDITOVAŤ
Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane
Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti
Postup pri vyplňovaní tlačív
Inštrukcie k darovaniu 2 % za rok 2017 pre naše gymnázium


Novinky

 

Európsky deň tiesňového čísla 112

112Jednotné číslo tiesňového volania, známa 112-ka, funguje na Slovensku už pätnásť rokov. Žiaľ, často dochádza k zneužívaniu linky, či neefektívnej komunikácii v situáciách, keď ide naozaj o sekundy. Pri príležitosti Európskeho dňa tiesňového čísla 112 sa naši žiaci z I.OG zúčastnili podujatia, na ktorom sa naučili, kedy a ako volať na toto číslo. Šikovní žiaci si na vlastnej koži vyskúšali, ako taký hovor prebieha a ako podať prvú pomoc za telefonickej asistencie operátora služby. S veľkým záujmom tiež sledovali operátorov rýchlej záchrannej služby a hasičov priamo v akcii – ako telefonujú a vysielajú záchranky a hasičské autá na pomoc. Obdiv a potlesk si zaslúžil aj policajný pes, majster Slovenska, ktorý predviedol svoj čuch pri hľadaní výbušniny, ktorú policajný pyrotechnik na mieste bezpečne odpálil. Žiaci si mohli prezrieť hasičské auto i záchranku a svojimi chytrými otázkami sa mnohé dozvedeli o dôležitej práci policajtov, hasičov, záchranárov, či členov civilnej ochrany. Žiaci si okrem zážitkov odniesli domov i malé pozornosti a veríme, že aj vďaka nadobudnutým vedomostiam možno raz niekomu zachránia život.

Valentínska párty

reklama web

Oznam o RT a testovaní NÚCEM

V pondelok 12. februára 2018 absolvujú ročníkové testy nasledovné triedy:
IV.A, IV.B, IV.C, IV.D, VIII.OG - slovenský jazyk a literatúra, anglický jazyk
IV.E - slovenský jazyk a literatúra
V.E - španielsky jazyk a literatúra
V deň konania ročníkových testov nebudú žiaci písomne ani ústne skúšaní z iných predmetov.

V piatok 16. februára 2018 absolvujú žiaci maturitných tried (IV.A, IV.B, IV.C, IV.D, IV.E, VIII.OG) pilotné testovanie zo slovenského jazyka a literatúry. Po ukončení testovania absolvujú testovanie z matematiky žiaci, ktorí budú vykonávať PFIČ a EČ z matematiky. Organizátor testovania je NÚCEM.

Mgr. Martin Chudík
riaditeľ školy

Oznam o riaditeľskom voľne

Vážení rodičia, milí žiaci,
z prevádzkových dôvodov (Deň otvorených dverí) budú mať dňa 9. februára 2018 (piatok) riaditeľské a študijné voľno nasledovné triedy:
II.A, II.B, II.C, II.D, VI.OG,
IV.A, IV.B, IV.C, IV.D, IV.E, V.E, VIII.OG.
Pre žiakov maturitných tried a IV.E ide o študijné voľno pred ročníkovými testami, ktoré sa uskutočnia v pondelok 12. februára 2018.

Mgr. Martin Chudík
riaditeľ školy

Video - Zo života našej školy (GymPar 2018)

video o skole juraj title

Vianočná zbierka UNICEF

unicefDňa 12.decembra 2017 sa na našej škole konala vianočná zbierka UNICEF.

Ďakujeme, že ste sa zapojili do zbierky a rozhodli sa takto pomôcť deťom, ktoré čelia chudobe, hladu a chorobám v krajinách akými sú Ukrajina, Jemen či Južný Sudán. Vďaka Vaším príspevkom sa naším dobrovoľníkom zo VI. OG triedy podarilo vyzbierať krásnu sumu 365,43 eur.

ĎAKUJEME!

Hodina deťom

hodinadetom2017Dňa 10. novembra 2017 sa na našej škole konala verejná zbierka HODINA DEŤOM. Naším dobrovoľníčkam z I.A triedy sa vďaka vaším príspevkom podarilo vyzbierať krásnu sumu 147,75 €.
ĎAKUJEME!
 

Ocenenie PaedDr. Moniky Výbochovej

scan0113Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre udelila PaedDr. Monike Výbochovej ĎAKOVNÝ LIST za dlhoročnú aktívnu a úspešnú spoluprácu a za významný podiel na príprave a výchove bucúcich učiteľov biológie.
Srdečne blahoželáme!

Simulované voľby do NSK

volby videoDňa 26. októbra 2017 sa na našom gymnáziu uskutočnili simulované voľby do Nitrianskeho samosprávneho kraja pod záštitou Ministerstva vnútra SR. Volieb sa zúčastnili žiaci, ktorí dovŕšili 15 rokov. Na všetko dohliadala volebná komisia zložená z našich študentov, predsedom komisie bol Alexander Kelemen zo IV.D triedy. Z pedagógov bola do volieb zapojená Mgr. Simona Nedasová. Ďakujeme organizátorom za perfektnú prípravu a úspešný priebeh volieb a všetkým žiakom za to, že sa do volieb zapojili v obrovskom počte.
Niekoľko fotografií vo fotogalérii

Rodičovské združenie

Milí rodičia,

v utorok 26. septembra 2017 o 17:00 sa budú konať 

triedne schôdze rodičovského združenia.

Všetci ste srdečne pozvaní.