SLIDESHOW - SLIDER

Bilingválna sekcia

bilingvalna sekcia

Exkurzia do Škandinávie

skandinavia perex malyV dňoch 2. – 10. júna 2018 sa vybraní študenti z rôznych ročníkov zúčastnili poznávacej exkurzie štátov Škandinávie. Počas 8 dní navštívili Dánsko, kde si prezreli najkrajší dánsky zámok – Frederiksborg Slot, starodávne mesto Roskilde, kde sa nachádza katedrála s hrobmi 37 dánskych kráľov a preslávené múzeum Vikingov, mesto Kodaň. Po 2 dňoch sa presunuli do Nórska - do najzelenšieho hlavného mesta Európy - Osla. Ich cesta pokračovala popri najdlhšom nórskom jazere Mjosa do Lillehameru a Gjoviku. Nasledoval prejazd nádhernou nórskou prírodou k ceste Trollov = Trollstigen, 11 biskupských zatáčiek plných adrenalínu, úžasné vodopády a fjordy, cez ktoré sa plavili trajektami, zážitková jazda na Geiranger fjord – zapísaný v knihe UNESCO a výjazd na top vyhliadku Dalsniba. Cez jedinečnú prírodu sa dostali na dosah k ľadovcovému splazu Nigardsbreen najväčšieho ľadovca Jostedalsbreen. Nasledovala návšteva hlavného a najväčšieho mesto Švédska Štokholmu. Žiaci si prehliadli prvý skanzen sveta so severskou ZOO, absolvovali prehliadku severského Titaniku – lode Vasa. Na záver dňa si prezreli Nordické múzeum. Nasledujúci deň absolvovali prehliadku radnice, kde sa koná banket po odovzdávaní Nobelových cien a návštivili staré mesto Gamla stan. Po prejazde územím Dánska sa opäť trajektom preplavili do Nemecka a pokračovali cez Českú republiku do Nitry.