Výberové konanie

Riaditeľ gymnázia vypisuje výberové konanie na obsadenie pracovných pozícií:

 Viac informácií získate po kliknutí na uvedenú pracovnú pozíciu.

Výsledky prijímacieho konania pre školský rok 2018/2019

Výsledky prijímacieho konania do triedy 8-ročného štúdia

Výsledky prijímacieho konania do tried 4-ročného štúdia

OZNAM PRE ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV ŽIAKOV PRIJATÝCH NA ŠTÚDIUM

Zápis žiakov, ktorí boli prijatí pre školský rok 2018/2019 sa uskutoční na študijnom oddelení gymnázia 
v dňoch 21. - 25. mája 2018, v čase 7:30 - 15:30.
Pre žiakov, ktorí sa na štúdium nezapíšu do uvedeného termínu, stráca rozhodnutie o prijatí platnosť!

Na zápis nie je potrebné priniesť rozhodnutie o prijatí.
Je však potrebné priniesť si zápisný lístok, vydaný základnou školou, bez ktorého nie je možné zápis uskutočniť.

V prípade otázok ohľadom zápisu kontaktuje študijnú referentku p. Matulovú (037 69 330 31 alebo matulova@gpnr.sk).

Mgr. Martin Chudík
riaditeľ školy 

Pozvánka pre rodičov maturantov

pozvanka odovzdavanie vysv matur

Novinky

 

Nezmar - 50. výročie

DSC 0026Dňa 28. marca 2018 sa na našej škole uskutočnila oslava 50. výročia časopisu Nezmar. Boli na ňu pozvaní profesori našej školy, redakcia časopisu spolu s bývalými šéfredaktormi Nezmaru. Všetko sa začalo v popoludňajších hodinách príhovorom pána riaditeľa a bývalej šéfredaktorky Lily Lörinczovej (VIII. OG) a pokračovalo krstom časopisu. Atmosféru nám spríjemňovali naši párovskí hudobníci. Neskôr si mali hostia možnosť pozrieť výstavu starých časopisoch a občerstviť sa pripraveným pohostením.
Pozrite si niekoľko fotografií vo fotogalérii

Zaľúbený Shakespeare – DAB Nitra

DAB shakespeareZaľúbený Shakespeare a jeho divadelná inscenácia v podaní hercov Divadla Andreja Bagara v Nitre. Na tomto predstavení sa zúčastnili študenti niekoľkých ročníkov Gymnázia, Párovská 1 v stredu, 2. mája 2018. Predtým (26. apríla 2018) sme našich prvákov zobrali na besedu s režisérom tejto hry Petrom Oravcom, kostymérkou Ľudmilou Várossovou, jednou z hlavných postáv Evou Pavlíkovou a projektovou manažérkou p. Slávkou Civáňovou. Na nej mohli uvidieť, ako sa celá scéna aj s kulisami tvorila, návrhy dobových kostýmov, taktiež krátke okienko do histórie Alžbetínskeho divadla, v ktorom sa prakticky takmer celá hra odohrávala a najmä stručné oboznámenie sa s hlavnými postavami tejto inscenácie. Žiaci so záujmom počúvali informácie zo zákulisia prípravy tejto hry, čo dokázali aj svojimi otázkami v závere stretnutia.

Čítať ďalej...

Deň narcisov 2018

den narcisov logoDňa 13. apríla 2018 sa uskutočnila medzinárodná finančná zbierka Deň narcisov, ktorú každoročne organizuje Občianske združenie Liga proti rakovine. Cieľom združenia je pomáhať  onkologickým pacientom, ich rodinám i blízkym. 22. ročníka zbierky sa zúčastnila opäť aj naša škola. Dobrovoľníkom z II.B sa podarilo aj napriek nepriaznivému počasiu vyzbierať sumu 844,20 € v uliciach mesta a 273,70 € priamo v škole. Celková suma - 1117,90 € - pomôže so zdravotníckou a psychosociálnou starostlivosťou o pacientov a ich rodiny, a taktiež projektom zameraným na vzdelávanie, výskum a prevenciu.
Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom aj všetkým z Vás, ktorí prispeli!

Viac foto vo fotogalérii

 

Pani richtárka

titlerichtarkaDňa 12. apríla 2018 sa uskutočnila premiéra divadelnej hry „Pani richtárka“. Táto veselohra sa odohráva v typickej roľníckej dedine, kde je zobrazených veľa osudov ľudí, honba za majetkom, komplikované vzťahy medzi ľuďmi. Hrou sa nesie aj motív lásky, veselosť dedinskej mládeže. No ale je tu aj pýcha pani richtárky, ktorá potvrdí to známe „pýche predchádza pád“. Divadelná hra je popretkávaná humorom, piesňami a tancami. Hlavnými predstaviteľmi sú žiaci III.A, III.B a III.C triedy, ktorí nacvičili toto predstavenie pod vedením pani profesorky Cehuľovej.
Účinkujúci - Zuzana Juríková, Marek Dovičovič, Radovan Lukáčik, Simona Obrancová, Renáta Kunová, Andrej Jankovič, Matej Špernoga, Michaela Boledovičová, Nikoleta Fusková, Paulína Gáliková a ďalší, podali veľkolepý výkon hodný profesionálov! Ďakujeme!

XII. Olimpiada de Matemáticas

mo spanielska 2018 v

Európsky deň tiesňového čísla 112

112Jednotné číslo tiesňového volania, známa 112-ka, funguje na Slovensku už pätnásť rokov. Žiaľ, často dochádza k zneužívaniu linky, či neefektívnej komunikácii v situáciách, keď ide naozaj o sekundy. Pri príležitosti Európskeho dňa tiesňového čísla 112 sa naši žiaci z I.OG zúčastnili podujatia, na ktorom sa naučili, kedy a ako volať na toto číslo. Šikovní žiaci si na vlastnej koži vyskúšali, ako taký hovor prebieha a ako podať prvú pomoc za telefonickej asistencie operátora služby. S veľkým záujmom tiež sledovali operátorov rýchlej záchrannej služby a hasičov priamo v akcii – ako telefonujú a vysielajú záchranky a hasičské autá na pomoc. Obdiv a potlesk si zaslúžil aj policajný pes, majster Slovenska, ktorý predviedol svoj čuch pri hľadaní výbušniny, ktorú policajný pyrotechnik na mieste bezpečne odpálil. Žiaci si mohli prezrieť hasičské auto i záchranku a svojimi chytrými otázkami sa mnohé dozvedeli o dôležitej práci policajtov, hasičov, záchranárov, či členov civilnej ochrany. Žiaci si okrem zážitkov odniesli domov i malé pozornosti a veríme, že aj vďaka nadobudnutým vedomostiam možno raz niekomu zachránia život.

Valentínska párty

reklama web

Oznam o RT a testovaní NÚCEM

V pondelok 12. februára 2018 absolvujú ročníkové testy nasledovné triedy:
IV.A, IV.B, IV.C, IV.D, VIII.OG - slovenský jazyk a literatúra, anglický jazyk
IV.E - slovenský jazyk a literatúra
V.E - španielsky jazyk a literatúra
V deň konania ročníkových testov nebudú žiaci písomne ani ústne skúšaní z iných predmetov.

V piatok 16. februára 2018 absolvujú žiaci maturitných tried (IV.A, IV.B, IV.C, IV.D, IV.E, VIII.OG) pilotné testovanie zo slovenského jazyka a literatúry. Po ukončení testovania absolvujú testovanie z matematiky žiaci, ktorí budú vykonávať PFIČ a EČ z matematiky. Organizátor testovania je NÚCEM.

Mgr. Martin Chudík
riaditeľ školy

Oznam o riaditeľskom voľne

Vážení rodičia, milí žiaci,
z prevádzkových dôvodov (Deň otvorených dverí) budú mať dňa 9. februára 2018 (piatok) riaditeľské a študijné voľno nasledovné triedy:
II.A, II.B, II.C, II.D, VI.OG,
IV.A, IV.B, IV.C, IV.D, IV.E, V.E, VIII.OG.
Pre žiakov maturitných tried a IV.E ide o študijné voľno pred ročníkovými testami, ktoré sa uskutočnia v pondelok 12. februára 2018.

Mgr. Martin Chudík
riaditeľ školy

Video - Zo života našej školy (GymPar 2018)

video o skole juraj title

Vianočná zbierka UNICEF

unicefDňa 12.decembra 2017 sa na našej škole konala vianočná zbierka UNICEF.

Ďakujeme, že ste sa zapojili do zbierky a rozhodli sa takto pomôcť deťom, ktoré čelia chudobe, hladu a chorobám v krajinách akými sú Ukrajina, Jemen či Južný Sudán. Vďaka Vaším príspevkom sa naším dobrovoľníkom zo VI. OG triedy podarilo vyzbierať krásnu sumu 365,43 eur.

ĎAKUJEME!

Hodina deťom

hodinadetom2017Dňa 10. novembra 2017 sa na našej škole konala verejná zbierka HODINA DEŤOM. Naším dobrovoľníčkam z I.A triedy sa vďaka vaším príspevkom podarilo vyzbierať krásnu sumu 147,75 €.
ĎAKUJEME!
 

Ocenenie PaedDr. Moniky Výbochovej

scan0113Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre udelila PaedDr. Monike Výbochovej ĎAKOVNÝ LIST za dlhoročnú aktívnu a úspešnú spoluprácu a za významný podiel na príprave a výchove bucúcich učiteľov biológie.
Srdečne blahoželáme!

Strana 1 z 2