Letné prázdniny (1. júl 2018 - 31. august 2018)

summer
Želáme Vám pekné letné prázdniny,

načerpajte veľa síl do nového školského roku :-)


Vidíme sa v pondelok 3. septembra 2018!

ÚRADNÉ HODINY POČAS JÚLA
 Každú STREDU 8:00 - 12:00

Novinky

 

Exkurzia do Škandinávie

skandinavia perex malyV dňoch 2. – 10. júna 2018 sa vybraní študenti z rôznych ročníkov zúčastnili poznávacej exkurzie štátov Škandinávie. Počas 8 dní navštívili Dánsko, kde si prezreli najkrajší dánsky zámok – Frederiksborg Slot, starodávne mesto Roskilde, kde sa nachádza katedrála s hrobmi 37 dánskych kráľov a preslávené múzeum Vikingov, mesto Kodaň. Po 2 dňoch sa presunuli do Nórska - do najzelenšieho hlavného mesta Európy - Osla. Ich cesta pokračovala popri najdlhšom nórskom jazere Mjosa do Lillehameru a Gjoviku. Nasledoval prejazd nádhernou nórskou prírodou k ceste Trollov = Trollstigen, 11 biskupských zatáčiek plných adrenalínu, úžasné vodopády a fjordy, cez ktoré sa plavili trajektami, zážitková jazda na Geiranger fjord – zapísaný v knihe UNESCO a výjazd na top vyhliadku Dalsniba. Cez jedinečnú prírodu sa dostali na dosah k ľadovcovému splazu Nigardsbreen najväčšieho ľadovca Jostedalsbreen. Nasledovala návšteva hlavného a najväčšieho mesto Švédska Štokholmu. Žiaci si prehliadli prvý skanzen sveta so severskou ZOO, absolvovali prehliadku severského Titaniku – lode Vasa. Na záver dňa si prezreli Nordické múzeum. Nasledujúci deň absolvovali prehliadku radnice, kde sa koná banket po odovzdávaní Nobelových cien a návštivili staré mesto Gamla stan. Po prejazde územím Dánska sa opäť trajektom preplavili do Nemecka a pokračovali cez Českú republiku do Nitry.

Rozlúčka s maturantmi 2018

Panorama m

Dňa 30. mája 2018 sa v aule gymnázia konalo slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení absolventom Gymnázia, Párovská 1, Nitra. V školskom roku 2017/2018 absolvovalo štúdium 180 žiakov v 4-ročnej, 5-ročnej a 8-ročnej forme štúdia. Riaditeľ školy v mene Rodičovského združenia odmenil 3 študentov finančnou odmenou za priemer 1,0 počas celého štúdia a počas maturitných skúšok a formou poukážok na nákup kníh odmenil 42 študentov za výborné študijné výsledky, iniciatívnu prácu a za reprezentáciu školy.

Slávnostnej udalosti sa zúčastnili aj rodičia maturantov a odovzdávanie sprevádzalo aj vystúpenie Párovského hudobného zboru a vystúpenie kapely zloženej z hudobníkov zo IV.OG. Po ukončení slávnosti sa konal slávnostný raut pripravený našimi šikovnými pani kuchárkami.

Na všetkých našich párovských maturantov sme veľmi hrdí a prajeme im úspešný štart na vysokých školách!
Držíme Vám palce!


Pozrite si niekoľko fotografií vo fotogalérii (zdroj: Maroš Marko I.C)

Týždeň modrého gombíka 2018

tyzden modreho gombikaDňa 15. mája 2018 sa na našej škole a v jej blízkom okolí konala zbierka „Týždeň modrého gombíka“ organizovaná celosvetovou organizáciou UNICEF. Naším dobrovoľníkom zo VI.OG triedy sa podarilo vyzbierať krásnu sumu 148,07 €, ktorú sme vložili na účet UNICEF a následne bude použitá pre deti na Ukrajine.
Naším dobrovoľníkom a aj všetkým, ktorí prispeli veľmi pekne ďakujeme.

Tanečný venček

perexPre niekoho bol možno piatok 13. nie práve najšťastnejší deň, ale u nás patril hudbe a tancu. Konal sa totiž Venček – slávnostné ukončenie kurzu tanca pre prvákov nášho Gymnázia. Zábava bola už od začiatku a nechýbala radosť, nadšenie a šťastie, že sa práve prváci na takéto niečo podujali. Tancovali sa tance rôznych žánrov od Valčíka, cez Polku až po Salsu. Celkovo išlo o akýsi tanečný „battle“ (súboj) a víťazstvo patrilo dvojici Maroš Marko z I.C a Michaela Alexandra Bahelková z I.A, ktorým srdečne gratulujeme. Nechýbal však ani rodičovský tanec, na ktorom si mohli svoje tanečné schopnosti vyskúšať aj rodičia. Celé toto predstavenie vyvrcholilo diskotékou a trvalo takmer až do noci. Za spoluprácu ďakujeme hlavne pánovi inštruktorovi Jurajovi Ilečkovi a pani profesorke Simone Nedasovej za sprostredkovanie a úspešné zorganizovanie tejto Venčekovej slávnosti.
Pozrite si niekoľko fotografií z Venčeka

Kolektív prvákov Gymnázia Párovská 1, Nitra

Nezmar - 50. výročie

DSC 0026Dňa 28. marca 2018 sa na našej škole uskutočnila oslava 50. výročia časopisu Nezmar. Boli na ňu pozvaní profesori našej školy, redakcia časopisu spolu s bývalými šéfredaktormi Nezmaru. Všetko sa začalo v popoludňajších hodinách príhovorom pána riaditeľa a bývalej šéfredaktorky Lily Lörinczovej (VIII. OG) a pokračovalo krstom časopisu. Atmosféru nám spríjemňovali naši párovskí hudobníci. Neskôr si mali hostia možnosť pozrieť výstavu starých časopisoch a občerstviť sa pripraveným pohostením.
Pozrite si niekoľko fotografií vo fotogalérii

Zaľúbený Shakespeare – DAB Nitra

DAB shakespeareZaľúbený Shakespeare a jeho divadelná inscenácia v podaní hercov Divadla Andreja Bagara v Nitre. Na tomto predstavení sa zúčastnili študenti niekoľkých ročníkov Gymnázia, Párovská 1 v stredu, 2. mája 2018. Predtým (26. apríla 2018) sme našich prvákov zobrali na besedu s režisérom tejto hry Petrom Oravcom, kostymérkou Ľudmilou Várossovou, jednou z hlavných postáv Evou Pavlíkovou a projektovou manažérkou p. Slávkou Civáňovou. Na nej mohli uvidieť, ako sa celá scéna aj s kulisami tvorila, návrhy dobových kostýmov, taktiež krátke okienko do histórie Alžbetínskeho divadla, v ktorom sa prakticky takmer celá hra odohrávala a najmä stručné oboznámenie sa s hlavnými postavami tejto inscenácie. Žiaci so záujmom počúvali informácie zo zákulisia prípravy tejto hry, čo dokázali aj svojimi otázkami v závere stretnutia.

Čítať ďalej...

Deň narcisov 2018

den narcisov logoDňa 13. apríla 2018 sa uskutočnila medzinárodná finančná zbierka Deň narcisov, ktorú každoročne organizuje Občianske združenie Liga proti rakovine. Cieľom združenia je pomáhať  onkologickým pacientom, ich rodinám i blízkym. 22. ročníka zbierky sa zúčastnila opäť aj naša škola. Dobrovoľníkom z II.B sa podarilo aj napriek nepriaznivému počasiu vyzbierať sumu 844,20 € v uliciach mesta a 273,70 € priamo v škole. Celková suma - 1117,90 € - pomôže so zdravotníckou a psychosociálnou starostlivosťou o pacientov a ich rodiny, a taktiež projektom zameraným na vzdelávanie, výskum a prevenciu.
Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom aj všetkým z Vás, ktorí prispeli!

Viac foto vo fotogalérii

 

Pani richtárka

titlerichtarkaDňa 12. apríla 2018 sa uskutočnila premiéra divadelnej hry „Pani richtárka“. Táto veselohra sa odohráva v typickej roľníckej dedine, kde je zobrazených veľa osudov ľudí, honba za majetkom, komplikované vzťahy medzi ľuďmi. Hrou sa nesie aj motív lásky, veselosť dedinskej mládeže. No ale je tu aj pýcha pani richtárky, ktorá potvrdí to známe „pýche predchádza pád“. Divadelná hra je popretkávaná humorom, piesňami a tancami. Hlavnými predstaviteľmi sú žiaci III.A, III.B a III.C triedy, ktorí nacvičili toto predstavenie pod vedením pani profesorky Cehuľovej.
Účinkujúci - Zuzana Juríková, Marek Dovičovič, Radovan Lukáčik, Simona Obrancová, Renáta Kunová, Andrej Jankovič, Matej Špernoga, Michaela Boledovičová, Nikoleta Fusková, Paulína Gáliková a ďalší, podali veľkolepý výkon hodný profesionálov! Ďakujeme!
Pozrite si záznam z divadelného predstavenia

XII. Olimpiada de Matemáticas

mo spanielska 2018 v

Európsky deň tiesňového čísla 112

112Jednotné číslo tiesňového volania, známa 112-ka, funguje na Slovensku už pätnásť rokov. Žiaľ, často dochádza k zneužívaniu linky, či neefektívnej komunikácii v situáciách, keď ide naozaj o sekundy. Pri príležitosti Európskeho dňa tiesňového čísla 112 sa naši žiaci z I.OG zúčastnili podujatia, na ktorom sa naučili, kedy a ako volať na toto číslo. Šikovní žiaci si na vlastnej koži vyskúšali, ako taký hovor prebieha a ako podať prvú pomoc za telefonickej asistencie operátora služby. S veľkým záujmom tiež sledovali operátorov rýchlej záchrannej služby a hasičov priamo v akcii – ako telefonujú a vysielajú záchranky a hasičské autá na pomoc. Obdiv a potlesk si zaslúžil aj policajný pes, majster Slovenska, ktorý predviedol svoj čuch pri hľadaní výbušniny, ktorú policajný pyrotechnik na mieste bezpečne odpálil. Žiaci si mohli prezrieť hasičské auto i záchranku a svojimi chytrými otázkami sa mnohé dozvedeli o dôležitej práci policajtov, hasičov, záchranárov, či členov civilnej ochrany. Žiaci si okrem zážitkov odniesli domov i malé pozornosti a veríme, že aj vďaka nadobudnutým vedomostiam možno raz niekomu zachránia život.

Valentínska párty

reklama web

Oznam o RT a testovaní NÚCEM

V pondelok 12. februára 2018 absolvujú ročníkové testy nasledovné triedy:
IV.A, IV.B, IV.C, IV.D, VIII.OG - slovenský jazyk a literatúra, anglický jazyk
IV.E - slovenský jazyk a literatúra
V.E - španielsky jazyk a literatúra
V deň konania ročníkových testov nebudú žiaci písomne ani ústne skúšaní z iných predmetov.

V piatok 16. februára 2018 absolvujú žiaci maturitných tried (IV.A, IV.B, IV.C, IV.D, IV.E, VIII.OG) pilotné testovanie zo slovenského jazyka a literatúry. Po ukončení testovania absolvujú testovanie z matematiky žiaci, ktorí budú vykonávať PFIČ a EČ z matematiky. Organizátor testovania je NÚCEM.

Mgr. Martin Chudík
riaditeľ školy

Oznam o riaditeľskom voľne

Vážení rodičia, milí žiaci,
z prevádzkových dôvodov (Deň otvorených dverí) budú mať dňa 9. februára 2018 (piatok) riaditeľské a študijné voľno nasledovné triedy:
II.A, II.B, II.C, II.D, VI.OG,
IV.A, IV.B, IV.C, IV.D, IV.E, V.E, VIII.OG.
Pre žiakov maturitných tried a IV.E ide o študijné voľno pred ročníkovými testami, ktoré sa uskutočnia v pondelok 12. februára 2018.

Mgr. Martin Chudík
riaditeľ školy

Video - Zo života našej školy (GymPar 2018)

video o skole juraj title

Strana 1 z 2