Baltie 2018 - celoštátne a medzinárodné kolo

Naša študentka Tánička Cinová (III.D) sa stala víťazkou celoštátneho kola súťaže Baltie 2018 a v medzinárodnom kole sa umiestnila na výbornom 2. mieste!
Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!
baltie2018celostatne baltie2018medzinarodnebaltie cinova

Vyhodnotenie súťaže Imagine Logo Cup

V máji 2018 sa na celom Slovensku konali školské kolá súťaže v programovaní Imagine Logo Cup. Zapojili sa aj študenti z I.OG a IV.OG a spomedzi 70 súťažiacich zo všetkých škôl sa najlepšie umiestnili:
Patrik Miškov (IV.OG) - 8. miesto (percentil 88)
Klára Silná (I.OG) - 18. miesto (percentil 71)
Filip Balko (IV.OG) - 21. miesto (percentil 70)
.
Výsledková listina

IQ olympiáda

8. ročníka súťaže IQ olympiáda sa zúčastnilo 14 612 detí z celého Slovenska, zo 705 základných škôl a osemročných gymnázií v 375 mestách a obciach na Slovensku. Postupnými krokmi cez školské a regionálne kolo sa do celoslovenského finále prebojovala Lenka Bezáková, žiačka III. OG. Finále IQ olympiády sa konalo dňa 28. mája 2018 na Smolenickom zámku. A aj tam, v najsilnejšej konkurencii, sa Lenke darilo. A zase mimoriadne! Skončila na fantastickom 3. mieste!!!

Lenka, srdečne blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu, užívaj krásne ceny, ktoré si vyhrala a veríme, že si silnou motiváciou pre spolužiačky a spolužiakov zabojovať v IQ olympiáde v budúcom školskom roku!
Viac informácií o súťaži

iqolympiada01 iqolympiada01 iqolympiada01

Okresné kolo súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany

Dňa 26. apríla 2018 sa v areáli skladov civilnej ochrany na ul. Levická 15 v Nitre konalo Okresné kolo súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany. Tento rok sme ako úplní nováčikovia vytvorili 4-členné družstvo v zložení: Tamara Záňová, Barbora Bányiová (obe I. OG), Oliver Rác (II. OG) a Michal Anton Barto (III. OG).

Súťaž bola náročná, pozostávala z rôznych disciplín. Členovia družstva museli na testoch preukázať teoretické vedomosti, museli ukázať praktické zručnosti pri poskytovaní prvej pomoci, pri pohybe a orientácii v prírode, strieľali zo vzduchovky, hasili „požiar“, ukázali vedomosti o evakuácii obyvateľstva. Konkurencia bola naozaj veľká, súpermi boli družstvá s dlhoročnými skúsenosťami. No napriek tomu si naši počínali veľmi dobre.

V celkovom hodnotení skončili na 7. mieste.

sutaz co 01sutaz co 01

Orientačný beh - krajské kolo

scan0148Dňa 9. mája 2018 sa v Nitre uskutočnilo krajské kolo v orientačnom behu. V kategórii SŠ žiaci družstvá sa našim chlapcom podarilo získať 3. miesto. O úspech sa postarali Daniel Cok (IV.D), Pavol a Peter Žáčikovci (IV.B). Keďže to boli posledné preteky, ktoré chlapci absolvovali ako naši študenti, chceme sa im poďakovať za 4 fantastické roky, počas ktorých vynikajúco reprezentovali našu školu v rôznych športových súťažiach!
Blahoželáme a ďakujeme!
Želáme veľa športových aj životných úspechov!

Chemická olympiáda – školský rok 2017/2018

choV tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do riešenia CHO v troch kategóriách:
Dňa 23. marca 2018 sa uskutočnilo okresné kolo kategórie D. Zúčastnila sa žiačka bilingválnej triedy I.D, Anežka Sedláková a stala sa úspešnou riešiteľkou.
Kategóriu B riešilo 5 žiakov a všetci postúpili do krajského kola. Úspešnými riešiteľmi sa stali Natália Ondrejková (II.B), ktorá sa umiestnila na krásnom 4. miesteSamuel Dávid Pápay (II.C) na 8. mieste.
Do riešenia kategórie C sa zapojilo 10 žiakov. V krajskom kole najlepšie uspel Ivan Rusňák z I.C, ktorý sa stal úspešným riešiteľom.
Všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do riešenia náročných úloh 54. ročníka CHO, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

Biologická olympiáda - okresné kolo

Dňa 25. apríla 2018 sa na Základnej škole Fatranská 14 v Nitre uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády, kategória D v okrese Nitra. Našu školu reprezentovali najlepší riešitelia školského kola: Michal Majka a Dárius Lipták, obaja II. OG. A počínali si výborne, Michal obsadil 2. miestoDárius 10. miesto. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

Matematická olympiáda - okresné kolo

Dňa 17. apríla 2018 sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády - 67. ročník, pre kategórie Z6, Z7 a Z8. Pozvaní z našej školy boli vždy traja najlepší riešitelia z každej kategórie z domáceho kola. A tu je výsledné umiestnenie najlepších, úspešných riešiteľov:

Z6
7. – 10. miesto: Emma Baková I. OG
14. – 19. miesto: Tamara Lacsná I. OG

Z7
4. miesto: Samuel Tomka II. OG
6. – 7. miesto: Ondrej Knižat II. OG
8. – 10. miesto: Matúš Královič II. OG

Z8
2. – 5. miesto: Hana ZahradníčkováMatej Bystrický, obaja III. OG

Mladý Európan - 13. ročník súťaže v Nitre

mladyeuropan2018 01mlady europanDňa 17. apríla 2018 sa konalo regionálne kolo súťaže "Mladý Európan 2018", do ktorého sa zapojilo 12 stredných, odborných škôl a gymnázií z okresov Nitra, Topoľčany a Zlaté Moravce. Nášmu družstvu tento rok ušiel postup do finále len o vlások - obsadili sme pekné 4. miesto. Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení Martina Michaleová, Júlia Balčiráková a Miriam Brellíková (všetky IV.E). Baby preukázali skvelé vedomosti o Európskej únii. Veríme, že o rok nám už postup do národného kola neunikne :-)

Geografická olympiáda - kat. E, F - krajské kolo

Krajské kolo GO sa konalo 12. apríla 2018 v Zlatých Moravciach.
Vyhodnotenie
Kategória E - Patrik Peťovský (IV.OG) - 5. miesto