Pravek v I.OG

pravek prima nahlad02Žiaci I.OG sa počas hodiny dejepisu na krátku chvíľu preniesli v čase a vrátili sa do obdobia najstarších dejín ľudstva - do praveku. Každý si doma pripravil vlastný praveký predmet, ktorý mal následne odprezentovať v konkrétnych bodoch: z akej doby pochádza, z čoho pozostáva, ako prebiehal proces výroby a načo sa ich výrobok používal. Hodina prebiehala vo veľmi príjemnej atmosfére, žiaci sa živo zaujímali o jednotlivé výrobky, čo vyplývalo z kladenia rôznorodých otázok na prezentujúceho. O zanietenosti žiakov pri tvorbe dávnovekých predmetov vypovedá nielen ich počet, ale aj pestrosť: šperky, nádoby, zbrane, oblečenie či venuše. Už teraz sa žiaci I.OG tešia na ďalšiu hodinu, v ktorej sa aspoň na moment dotknú minulosti.

Viac foto vo fotogalérii