Zaujímavosti

Exkurzia do Cervantesovho Inštitútu

cervantesDňa 17. mája 2018 žiaci II.D s triednou učiteľkou a španielskou lektorkou navštívili Cervantesov Inštitút a Knižnicu Kancelárie pridelenca pre vzdelanie pri Španielskom veľvyslanectve, kde boli pre nich pripravené rôzne aktivity spojené so španielskym jazykom, španielskou kultúrou a taktiež literatúrou. Návštevu si určite ešte zopakujeme :-)
Pozrite si niekoľko fotografií vo fotogalérii

Videokonferencia so španielskou spisovateľkou

Dňa 20. júna 2017 sa prvýkrát na našej škole uskutočnila viedokonferencia so španielskou spisovateľkou Ana Alcolea, ktorej knihu čítali žiaci prvého a druhého ročníka bilingválnej sekcie. Takto dostali príležitosť porozprávať sa so spisovateľkou cez skype, tak o jej spisovateľskej činnosti, o jej tvorbe, motivácii a v neposlednom rade s ňou analyzovali jej knihu "Castillos en el aire".
videokonferencia01 videokonferencia01 videokonferencia01

Matematická olympiáda bilingválnych sekcií

mo biling sk mo biling es

Rozvíjanie nitriansko - kastílsko - leónskej spolupráce

V dňoch 20. - 25. novembra 2016 sa riaditeľ nášho gymnázia zúčastnil služobnej cesty v Španielsku v provincii Castilla-León, kde navštívil mestá Salamanca, Burgos a Valladolid. Cieľom návštevy, ktorá sa zorganizovala na základe pozvania predstaviteľov Junta Castilla-León, bolo navštíviť školy a univerzity, ktoré by mali záujem rozvíjať spoluprácu s našou bilingválnou sekciou Ramón y Cajala a spolupracovať v oblasti jazykového vzdelávania. Zároveň riaditeľ nášho gymnázia prezentoval na školách činnosť našej španielskej sekcie. Na všetkých navštívených školách a inštitútoch ocenili úroveň jazykových znalostí španielčiny a celkovo vedomostí našich žiakov, ktorí prichádzajú do daného regiónu študovať. Všetci dúfame, že sa zrodí obojstranná nitriansko-kastílsko-leónska spolupráca :-)

Reportáž o Španielsku a španielčine

reportaz o spanielskuŠpanielsko nie je len krajina futbalu, mora, fiesty, paelly či býčích zápasov. Práve minulý týždeň Španieli oslavovali významný sviatok - priplávanie Krištofa Kolumba do Ameriky...
Pozrite si zaujímavú reportáž o Španielsku a španielčine...

 

Strana 1 z 2