Zaujímavosti

Videokonferencia so španielskou spisovateľkou

Dňa 20. júna 2017 sa prvýkrát na našej škole uskutočnila viedokonferencia so španielskou spisovateľkou Ana Alcolea, ktorej knihu čítali žiaci prvého a druhého ročníka bilingválnej sekcie. Takto dostali príležitosť porozprávať sa so spisovateľkou cez skype, tak o jej spisovateľskej činnosti, o jej tvorbe, motivácii a v neposlednom rade s ňou analyzovali jej knihu "Castillos en el aire".
videokonferencia01 videokonferencia01 videokonferencia01

Matematická olympiáda bilingválnych sekcií

mo biling sk mo biling es

Rozvíjanie nitriansko - kastílsko - leónskej spolupráce

V dňoch 20. - 25. novembra 2016 sa riaditeľ nášho gymnázia zúčastnil služobnej cesty v Španielsku v provincii Castilla-León, kde navštívil mestá Salamanca, Burgos a Valladolid. Cieľom návštevy, ktorá sa zorganizovala na základe pozvania predstaviteľov Junta Castilla-León, bolo navštíviť školy a univerzity, ktoré by mali záujem rozvíjať spoluprácu s našou bilingválnou sekciou Ramón y Cajala a spolupracovať v oblasti jazykového vzdelávania. Zároveň riaditeľ nášho gymnázia prezentoval na školách činnosť našej španielskej sekcie. Na všetkých navštívených školách a inštitútoch ocenili úroveň jazykových znalostí španielčiny a celkovo vedomostí našich žiakov, ktorí prichádzajú do daného regiónu študovať. Všetci dúfame, že sa zrodí obojstranná nitriansko-kastílsko-leónska spolupráca :-)

Reportáž o Španielsku a španielčine

reportaz o spanielskuŠpanielsko nie je len krajina futbalu, mora, fiesty, paelly či býčích zápasov. Práve minulý týždeň Španieli oslavovali významný sviatok - priplávanie Krištofa Kolumba do Ameriky...
Pozrite si zaujímavú reportáž o Španielsku a španielčine...

 

Matematická olympiáda bilingválnych sekcií

V dňoch 7. - 8. apríla 2016 sa na našom gymnáziu konalo celoslovenské kolo matematickej olympiády bilingválnych slovensko-španielskych sekcií na Slovensku. Olympiády sa zúčastnili traja naši žiaci. Dominika Bojňanská z III.E získala 3. miesto, Štefan Tóth a Michaela Nemešová obsadili 5. a 6. miesto. Vďaka týmto trom žiakom sa po sčítaní výsledkov stala naša bilingválna sekcia najúspešnejšou bilingválnou slovensko-španielskou sekciou na Slovensku.

Okrem samotnej súťaže sa na našom gymnáziu konalo množstvo sprievodných akcií pre účastníkov olympiády. Naše žiačky Ivona Feldmárová a Laura Černáková prezentovali krátke divadelné predstavenie s názvom "Sedem", uskutočnilo sa premietanie filmu "La habitación de Fermat" (film s matematicko - detektívnou zápletkou), účastníci si našli vo svojich izbách matematické hlavolamy, v uliciach Nitry riešili úlohy vychádzajúce zo skutočnej polohy budov a historických pamiatok, a tak sa na dva dni ponorili do tajov matematiky a logiky. Na záver podujatia zaznela báseň o matematike "Oda a los números" a riaditeľ gymnázia odovzdal účastníkom diplomy a ocenenia.
Veríme, že sa všetkým účastníkom podujatie páčilo a výhercom srdečne blahoželáme!

Strana 1 z 2