Študentský parlament gymnázia Párovská 1 v Nitre je združenie, ktoré organizuje rôzne školské a mimoškolské akcie, stará sa o zlepšovanie vzťahov medzi študentmi a učiteľmi, zlepšuje školský systém, rieši výchovno-vzdelávacie problémy, presadzuje študijné a sociálne záujmy študentov, navrhuje opatrenia na zlepšenie činnosti v škole, pomáha s riešením školských priestupkov, nadväzuje kontakty s inými stredoškolskými študentskými združeniami na Slovensku i v zahraničí a snaží sa čo najlepšie slúžiť potrebám našich študentov.

Každá trieda má vlastného zástupcu (predsedu), ktorý je členom tejto organizácie a má určité práva a povinnosti. Predsedovia majú právo voliť a byť volení do ŠP GP, podieľať sa na organizovaní školských a mimoškolských aktivít a zastupovať návrhy a témy svojej triedy. Ich povinnosťami je zúčastňovať sa na parlamentných stretnutiach, aktívne sa zapájať do organizovania akcií či rozoberania problémov a tém, snažiť sa presadzovať svoje návrhy a oboznamovať svoju triedu s dôležitosťami prerokovanými na stretnutí.
V priebehu školského roka sa usporadúvajú parlamentné stretnutia, na ktorých sa diskutuje o akciách, udalostiach, povinnostiach, problémoch a návrhoch študentov.

V posledných rokoch sme vybudovali príjemnú atmosféru v duchu školských diskoték, besiedok, prezentácií, plesu, športových dní a rôznych iných udalostí. Školský parlament povzbudzuje študentské talenty a nápady akciami ako deň Športu, talentová show, imatrikulácie, vystúpenia, divadlá a tiež podporuje školský časopis Nezmar.

V rámci školy sa snažíme vytvoriť lepšiu komunikáciu a vzťahy medzi našimi študentami, ale aj inými školami. Spolupracovali sme už s gymnáziom Golianova 68, Hotelovou Akadémiou či organizáciami Rotary, Inlingua a mnohými ďalšími.

Dúfame, že sa každým rokom budeme viac a viac zlepšovať a prinášať stále nové nápady pre skrášlenie nášho stredoškolského života.

Členovia ŠP GP

Predsedkyňa: Dominika Grobarčíková (IV.B)
Podpredsedkyňa: Mgr. Michaela Révayová
Tajomníčka: Nataša Elkrief (IV.E)