2016/2017

Úspech vo futbale (OK)

futbalVo štvrtok 20. apríla 2017 získali naši párovskí futbalisti 1. miesto v Okresnom kole majstrovstiev stredných škôl!
K vynikajúcemu úspechu im blahoželáme a držíme palce v krajskom kole!

Cestujeme históriou

Cestujeme historiouDňa 20. apríla 2017 reprezentovali žiaci Ema Bobková, Michal Anton Barto a Matúš Tóth z II. OG naše gymnázium v dejepisnej súťaži Cestujeme históriou. Išlo už o 7. ročník, ktorej hlavnou témou bola Osobnosť stredovekej Nitry z čias vlády Arpádovcov. V súťaži si museli naši mladí historici prejsť dvomi náročnými časťami – prezentáciou nimi zvolenej osobnosti, ktorou bola v rámci regionálnych dejín osoba Bela IV. a udelenie mestských výsad Nitre a vedomostný test. Aj napriek vysokej náročnosti ju náš tím zvládol so cťou.
Ďakujeme za reprezentáciu školy a tešíme sa na budúci rok!        

Celoslovenské finále ProFIIT

V dňoch 7. a 8. apríla 2017 sa konalo celoslovenské finále ProFIIT - súťaže stredoškolákov v programovaní na FIIT STU v Bratislave. Naša študentka Natália Holková zo IV.C sa stala úspešnou riešiteľkou a bolo jej ponúknuté prijatie na Fakultu informatiky a informačných technológií STU v Bratislave v školskom roku 2017/2018.
Blahoželáme!

Matematický náboj 2017

V piatok 7. apríla 2017 sa v Bratislave uskutočnila medzinárodná súťaž družstiev v riešení matematických úloh Matematický náboj.

V kategórii Juniori sa družstvo v zložení Ema Barusová (II.B), Matej Hrmo (VI.OG), Michaela Marčeková (VI.OG), Tereza Tódová (VI.OG) a Tatiana Matejková (V.OG) umiestnilo na výbornom 7. mieste v rámci Slovenska (spomedzi 111 družstiev). Druhý tím v kategórii Juniori v zložení Matej Bölcskei (V.OG), Šimon Szombay (V.OG), František Stupka (V.OG), Eva Cintulová (II.B) a  Matúš Zubčák (V.OG) obsadil veľmi pekné 17. miesto.
Kompletné výsledky

V kategórii Seniori sa v konkurencii 97 tímov z celého Slovenska umiestnilo na veľmi dobrom 18. mieste družstvo v zložení Jakub Poljovka (III.B), Martina Šuchová (III.C), Matúš Adamčík (VII.OG), Tomáš Švihorík (VII.OG) a Samueal Novelinka (IV.B). Druhý tím v tejto kategórii v zložení Lucia Saková (V.OG), Svetlana Rampašeková (V.OG), Hana Kluvancová (V.OG), Samuel Šabík (V.OG) a Tomáš Královič (VI.OG) obsadil 56. miesto.
Kompletné výsledky

Všetkým študentom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a gratulujeme k dosiahnutým výsledkom!

Prestížna dejepisná súťaž

Naše študentky Tereza Bajúsová z V.D, Dominika Šablatúrová zo IV.C a Lucia Šingliarová zo IV.E sa spolu s riaditeľom školy 5. apríla 2017 zúčastnili prestížnej československej dejepisnej súťaže, kde v obhajobe vedomostí o rokoch 1949-1967 získali 5. miesto.
Blahoželáme!

01dejepisdejepis

Skrytý poklad z I.OG

chudikova diplomchudikova01Žiaci základných škôl a 8-ročných gymnázií z celého Slovenska mali možnosť zapojiť sa do literárnej súťaže "Kľúče od zlatého mesta".
Z našej školy sa na krásnom 1. mieste v 2. kategórii - próza umiestnila Karolína Chudíková z I.OG.
Srdečne blahoželáme!

Olympiáda zo slovenského jazyka - celoštátne kolo

osjl ckV dňoch 22. a 23. marca 2017 sa konalo v Bratislave celoštátne kolo Olympiády zo slovenského kazyka. Našu školu v ňom reprezentoval Radovan Lukáčik z II.B, ktorý sa stal v krajskom kole víťazom. Prvý deň účastníci písali test a sloh, na druhý deň sa súťažilo v prednese diskusného príspevku. Rado získal 2. miesto! Je to prvýkrát v histórii nášho gymnázia, keď študent získal takýto významný úspech v celoštátnom kole OSJL. Rada od 1. miesta delil iba jeden bod :-( 
Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy!

Matematický B-deň 2016

mat b dayDňa 17. marca 2017 sa na UKF v Nitre konalo slovenské kolo medzinárodnej súťaže Matematický B-deň 2016. Tím v zložení Neli Streshkova (IV.C), Matúš Adamčík (VII.OG), Tomáš Švihorík (VII.OG) a Jakub Poljovka (III.B), ktorý reprezentoval našu školu, získal pekné 9. miesto! Srdečne blahoželáme!

Rozprávkové vretienko

vretienko01vretienko02Dňa 23. marca 2017 sa uskutočnila literárna súťaž Rozprávkové vretienko v Trnave.
Krásne prednesy zarecitovali:
Alexandra Jančovičová (I. OG) – cena poroty
Marek Garláty (II. OG) – čestné uznanie
Nina Ábelová (III. OG) – čestné uznanie
Srdečne gratulujeme!

Geografická olympiáda - krajské kolo

Dňa 24. marca 2017 sa v Zlatých Moravciach uskutočnilo krajské kolo geografickej olympiády.

Kategória CD
Nina Bartáková (II.C) - 2. miesto + postup do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční 21. – 23. 4. 2017 v Košiciach.

scan0083Kategória B
Martina Michaleová (III.E) - 4. miesto
Diana Moravčíková (IV.E) - 5. miesto
Filip Kollár (I.C) - 6. miesto
Veronika Vengerová (II.C) - 9. miesto

Kategória A
Adam Nagy (II.C) - 3. miesto
Katarína Petrániová (II.C) - 8. miesto
Patrícia Becková (III.B) - 9. miesto
scan0085Radovan Lukáčik (II.B) - 10. miesto
Michaela Nemešová (III.E) - 11. miesto
Dominika Dodoková (II.A) - 13. miesto
Tomáš Žifčák (I.A) - 14. miesto
Paulína Gáliková (II.B) - 17. miesto
Dominika Vilkovičová (I.A) - 18. miesto

Kategória Z
Radovan Lukáčik (II.B) - 8. miesto

Srdečne blahoželáme!

Strana 1 z 7