ProFIIT - celoslovenské kolo

Dňa 7. - 8. apríla 2017 sa uskutoční na Fakulte informatiky a informačných technológií v Bratislave celoslovenské finále súťaže ProFIIT, do ktorého na 13. mieste z 26 postupujúcich dvojčlenných tímov postúpilo aj naše družstvo v zložení Natália Holková a Adam Zverka zo IV.C triedy. Držíme im palce v celoslovenskom finále!

Olympiáda v informatike - krajské kolo

Dňa 17. januára 2017 sa uskutočnilo na Gymnáziu Golianova Nitra krajské kolo olympiády v informatike.
Na 1. mieste v kategórii B sa umiestnila naša žiačka Tereza Tódová zo VI.OG, ktorá sa stala zároveň jedinou úspešnou riešiteľkou v kategórii B s výrazným náskokom pred ostatnými súťažiacimi. Na 3. mieste v kategórii B sa umiestnil Miroslav Ilavský zo VI.OG.

Biologická olympiáda - kategória A

Dňa 8. februára 2017 sa uskutočnilo školské kolo biologickej olympiády - kategória A, na ktorej sa zúčastnilo 17 študentov. Tešíme sa, že záujem o biologickú olympiádu každý školský rok narastá. Z tohto dôvodu prebiehala každá kategória v iný deň.

Najúspešnejší boli títo študenti:

1. Hugivárová Andrea (III.B) - 43,5 b
  2. Rathouský Karol (III.B) - 39 b
  3. Štefániková Natália (IV.B) - 38,5 b
  4. Smerecký Andrej (V.D) - 38 b
  5. Drugová Kristína (IV.D) - 37,5 b
  6. Trebatický Marek (III.B) - 36,5 b
  7. Kondelová Lucia (IV.D) - 36 b
  8. Sollár Tomáš (III.C) - 36 b
  9. Gajdošová Ema Mária (III.B) - 35 b
  10. Ivančíková Alica (IV.E) - 33,5 b
  11. Pappová Mária (III.A) - 33,5 b
  12. Števková Zuzana (VII.OG) - 33,5 b
  13. Lelovská Michaela (III.B) - 33 b
  14. Šimková Jarmila (VII.OG) - 31,5 b
  15. Broďániová Vendula (IV.D) - 30,5 b
  16. Cintulová Lucia (IV.D) - 29,5 b
  17. Čanakyová Barbora (VII.OG) - 27,5 b

Do krajského kola, ktoré sa koná 22. marca 2017 postúpila Hugivárová Andrea a Rathouský Karol. Blahoželáme a držíme palce!

Olympiáda v ruskom jazyku - krajské kolo (10.2.2017)

orj kk2017V tomto školskom roku sa nám v krajskom kole Olympiády v ruskom jazyku opäť podarilo veľmi dobre umiestniť:

Kategória B1
Mária Pappová (III.A) - 3. miesto
Kategória B2
Michal Hovanjec (III.A) - 4. miesto
Kategória B3
Alex Gubric (III.A) - 2. miesto

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

Hviezdoslavov Kubín - školské kolo (kat. A, B)

hkskolskekoloDňa 28. februára 2017 sa uskutočnilo školské kolo v recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín.

Kategória B - poézia
1. miesto: -
2. miesto: Tomáš Žifčák (I.A)
3. miesto: Natália Solárová (I.B)

Kategória B - próza
1. miesto: Kristína Crchová (I.D)
2. miesto: Sofia Šillerová (I.A)
3. miesto: Radoslava Žoldošová (I.B)

Kategória A - poézia
1. miesto: Martina Vincová (III.E)
2. miesto: Renáta Nevelöšová (IV.D)
Andrea Kóňová (III.C) - postup do krajského kola

Blahoželáme všetkým postupujúcim!

Nina Hlavačková (IV.OG) má bronz z ME

ninahlavackovaV Sofii sa uskutočnili Majstrovstvá Európy kadetov a juniorov v karate. Na najväčšom európskom podujatí sa predstavila aj naša žiačka Nina Hlavačková zo IV.OG (kata kadetky, ŠK Kachi - na fotke 2. zľava). Postupne porazila súperky z Maďarska (5:0), Bieloruska (5:0) a Čiernej Hory (5:0), v semifinále prehrala s Francúzkou (0:5), v zápase o tretie miesto vyhrala nad Angličankou 3:2.

Dievčatá z II.D a IMT Smile

V roku 2016 v Bratislave sa študentky II.D (Nina Demová, Nina Drgoňová, Natalia Calvo) v rámci Európskeho dňa jazykov (súťaže prekladu a interpretácie piesní) dostali do finále s prekladom piesne Viac od IMT Smile, ktorú preložili do angličtiny. Konečne máme aj video :)

ONJ - krajské kolo

scan0081Dňa 16. februára 2017 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Naša žiačka Cindy Huszová (III.D) získala krásne 2. miesto!

Dejepisná olympiáda - okresné kolo

Naši žiaci osemročného gymnázia sa zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády a hoci nepostúpili do krajského kola, obsadili pekné miesta:
Kategória C
Barbora Bezáková (IV.OG) - 9.miesto (úspešná riešiteľka)
Kategória D
Adriana Mačeková (III.OG) - 7. miesto (úspešná riešiteľka)
Kategória E
Rebeka Belicová (II.OG) - 5. miesto (úspešná riešiteľka)
Michal Anton Barto (II.OG) - 9. miesto (úspešný riešiteľ)
Kategória F
Karolína Chudíková (I.OG) - 3. miesto (úspešná riešiteľka)
Dárius Lipták (I.OG) - 5. miesto (úspešný riešiteľ)

Všetkým účastníkom srdečne ďakujeme za peknú reprezentáciu gymnázia a dúfame, že sa zúčastnia aj v budúcom školskom roku!

OAJ - krajské kolo

oaj kk 1miestoDňa 15. februára 2017 sa uskutočnilo krajské kolo 27. ročníka Olympiády v anglickom jazyku. Naše farby v ňom hájila Tereza Tódová (VI.OG), ktorá vo svojej kategórii 2A získala krásne 1. miesto!
Blahoželáme, ďakujeme za skvelú reprezentáciu a želáme veľa úspechov 29. marca 2017 v celoslovenskom kole v Bratislave.