Reprezentant vo volejbale

kilianVolejbalová reprezentácia Slovenska chlapcov U17 (nar. 2001) absolvovala svoju prvú akciu - Turnaj olympijských nádejí v Púchove. Do tímu trénera Erika Gábora sa dostal aj študent IV. OG triedy Michal Kilian a prispel ku konečnému tretiemu miestu Slovákov. V boji o bronz porazili Maďarsko 3:0. Vo finále Česko zdolalo Poľsko 3:2. Michala Kiliana vedú v klube VKP Bystrina SPU Nitra tréneri Daniel Mikušovič, Ľubomír Paška a Ľubica Kráľová.

Jazykový kvet - celoštátne kolo

jk2017V tomto školskom roku sa v "Jazykovom kvete" - súťaže v recitovaní a v divadelnej tvorbe v cudzích jazykoch (v angličtine, ruštine a španielčine) zúčastnilo 25 študentov.
V celoslovenskom kole, ktoré sa konalo dňa 19. mája 2017 sme mali hneď dve želiezka v ohni - a to drámu v ruskom jazyku s názvom "Ааах, эти гаджеты!" a drámu v španielskom jazyku s názvom ¡Mira, escucha! Obidve drámy sa umiestnili na prvom mieste!
Všetkým študentom, ktorí sa o tento úspech zaslúžili, blahoželáme a ďakujeme za snahu, entuziazmus a samozrejme aj čas venovaný tvrdým nácvikom.

Zároveň ďakujeme za pochopenie pedagógom, ktorí svoju lásku k umeniu prejavili aj tým, že žiakov uvoľnili zo svojej vyučovacej hodiny, keď bolo treba pred celoslovenským kolom s nácvikmi pritvrdiť a konali sa aj dopoludnia :-)
Pozrite si niekoľko fotografií zo súťaže v krátkom videu

Majstrovstvá okresu Nitra základných škôl v atletike

Dňa 24. mája 2017 sa vybraní študenti podujali reprezentovať našu školu na školských majstrovstvách okresu Nitra základných škôl v atletike. Súťažili v disciplínach ako beh na 60 m, 300 m, 1000 m, skok do diaľky či hod kriketovou loptičkou. Bolo náročné bojovať o prvenstvo, pretože v jednotlivých disciplínach bolo veľké zastúpenie súťažiacich. No podarilo sa vybojovať aj popredné priečky, a to Zuzke Trepáčovej zo IV.OG - 1. miesto v hode kriketovou loptičkou a Hanke Záhradníčkovej z II. OG - 2. miesto v behu na 300 m. Veľmi tesne skončili na 4. mieste dievčatá - Zoja Rampašeková, Hanka Záhradníčková, Lenka Bezáková a Zuzka Trepáčová, na štafete behu 4x 60 m. A taktiež tesný rozdiel priniesol Lenke Bezákovej 4. miesto v behu na 300m. Barbora Bezáková postúpila z množstva súťažiacich do finálového rozbehu, kde skončila na krásnom 7. mieste. Z dievčat reprezentovali našu školu ešte Ema Gabriela Jantošková a Nina Hlavačková.
U chlapcov sme mali reprezentáciu v podaní: Benjamín Hačko, Dominik Haspra, Alex Jačman, Dominik Nagy, Filip Kormančík.
Všetkým žiakom gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu. Prajeme veľa síl pri trénovaní do ďalšieho roka!

Literárna súťaž Prvosienky

Prvosienkyprvosienky diplomDňa 6. júna 2017 sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie literárnej súťaže v autorskej poézii a krátkej próze - Prvosienky. V III. kategórii - próza sa na 3. mieste umiestnil Andrej Majtas zo IV.OG.
Srdečne blahoželáme!

Naši najúspešnejší študenti 2017

V pondelok 5 júna 2017 boli v aule nášho gymnázia slávnostne oceňovaní najúspešnejší študenti
v krajských kolách predmetových olympiád (MO, FO, OI).
Srdečne blahoželáme všetkým víťazom aj úspešným riešiteľom!
najuspesnejsi2017

Fyzikálna olympiáda - krajské kolo

V krajskom kole 58. ročníka Fyzikálnej olympiády, ktorá sa konala 16. mája 2017, našu školu v kategórii D úspešne reprezentovali naši žiaci z V.OG. Matej Bӧlcskei získal 1. miesto a František Stupka 2. miesto!
Obom riešiteľom srdečne blahoželáme!

Literárna cena Čakanky

tamara skovajovatamara sk diplomDňa 28. mája 2017 sa v Kaštieli v Dolnej Krupej konalo slávnostné vyhodnotenie literárnej súťaže Literárna cena Čakanky. V oblasti tvorby mladých autorov v kategórii poézia získala Tamara Skovajová z II.D krásne 3. miesto.
Blahoželáme!

Chemická olympiáda - krajské kolo

scan0093Dňa 18. mája 2017 sa naši žiaci Natália Ondrejková (I.B) a Filip Kollár (I.C) zúčastnili krajského kola chemickej olympiády v kategórii C na Spojenej škole v Nitre.
Natália sa umiestnila na krásnom 3. mieste Filip ako úspešný riešiteľ na 11. mieste.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy!

Baltie 2017 - krajské kolo

baltie2017Dňa 16. mája 2017 sa konalo krajské kolo programátorskej súťaže Baltie 2017. Naša študentka Tatiana Cinová (II.D) získala krásne 1. miesto a postup do celoštátneho kola súťaže, ktoré sa bude konať 10. júna 2017 v Pustých Uľanoch.

Srdečne blahoželáme a držíme palce v celoštátnom kole!

Veľký úspech Ivana Hanakoviča z III.A

hanakovicPrečítajte si, čo o našom šikovnom Ivanovi Hanakovičovi z III.A napísal portál nasanitra.sk.

Blahoželáme k úspechu!