Naše zlaté baby

hiphopV dňoch 19. - 21. apríla 2024 sa uskutočnila v Prešove celoslovenská tanečná súťaž Grimmy Dance Cup, kde sa naše baby Zuzanna Pycz (III.A) a Hana Pokorná (VII.OG) s ich HVK HIPHOP formáciou umiestnili na 1. mieste a odniesli si domov zlato!
Srdečne blahoželáme!

Viac fotografií

Úspechy na šampionáte v aerobiku

denk01V apríli 2024 sa v Bratislave uskutočnil šampionát v športovom aerobiku Slovak Aerobic Open, ktorého sa zúčastnilo niekoľko našich studentiek:

Viktória Veľká z III.A získala zlato v kategórii Trio ženy!
Sestry Leyla (IV.OG) a Zayra (II.OG) Denkerové získali striebro v kategórii AG Dance a stali sa tak vicemajsterkami Slovenska!
Lilian Urbánová (V.OG) a Natália Rakusová (III.D) získali 2. miesto v kategórii Junior Dance.
Lilian Urbánová (V.OG) získala tiež 2. miesto v kategórii Trio Junior.
Srdečne blahoželáme!

Kompletné výsledky tu

Dejepisná súťaž českých a slovenských gymnázií

dej sutaz cz skDňa 3. apríla 2024 sa konalo na našej škole krajské kolo Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií a náš tím v zložení Samuel Šimanský (I.A), Marek Vojtila (VII.OG) a Patrik Matejka (IV.D) skončil s perfektným bodovým hodnotením na 1. mieste a postúpil na medzinárodné kolo, ktoré sa uskutoční v Chebe. Bodovým ziskom 142 bodov sa náš tím umiestnil v TOP 10 NAJLEPŠÍCH TÍMOV Z ČIECH A SLOVENSKA! V Top 10 je tak 9 českých tímov a náš párovský tím!

Srdečne našim dejepisným nadšencom blahoželáme a za prípravu a koordináciu ďakujeme p. uč. Krištofičinovej.

Ocenený Timotej Michalík zo IV.OG

MichalikŽiak Timotej Michalík zo IV.OG bol ocenený primátorom mesta Nitry ako jeden z najlepších športovcov roka 2023.

K oceneniu mu srdečne blahoželáme a v cyklistike prajeme naďalej veľa úspechov!

GO - krajské kolo (kat. Z)

vojtilaDňa 19. marca 2024 sa konalo krajské kolo geografickej olympiády v kategórii Z. Našim študentom sa podarilo dosiahnuť veľmi pekné výsledky. Marek Vojtila (VII.OG) sa umiestnil na krásnom 3. mieste a zabezpečil si tým postup do celoslovenského kola. Ďalší naši súťažiaci: Adam Čáni (VII.OG) a Natan Lacsný (V.OG) sa stali úspešnými riešiteľmi v danej kategórii, z čoho máme tiež veľkú radosť.
Srdečne gratulujeme a Marekovi Vojtilovi držíme palce v celoslovenskom kole!

Majstrovstvá kraja vo florbale

florbalV stredu 10. apríla 2024 v Leviciach naši florbalisti úspešne reprezentovali školu aj na majstrovstvách NR kraja, kde skončili na 3. mieste. Zo štyroch zápasov prehrali len jeden, ale nepostúpili kvôli rozdielu v skóre.
Zostava: Marek Benďák (III.B), Filip Bujdák (III.C), Jakub Dulík (VII.OG), Oliver Kluch (III.D), Jakub Rís (I.A), Jakub Príbela (II.D), Maroš Pinček (I.A), Roman Truska a Jakub Oravec (I.C) a Michal Sobotka (III.A).

Školský pohár SFZ

pohar sfzNaši najmladší žiaci z I.OG sa 10. apríla 2024 zúčastnili na školskom pohári, ktorý organizoval Slovenský futbalový zväz. V konkurencii piatich družstiev obsadili 2. miesto, keď ich od celkového prvenstva delila iba jedna výhra.

Výsledky:
Gympar 1:3 ZŠ Fatranská    (Gól: Šupa)
Gympar 8:0 ZŠ Nové Sady    (Góly: Šupa 3, Žembery 2, Košík, Drlík, Zeleňák)
Gympar 3:0 ZŠ Svorada Benedikta    (Góly: Šaliga 3)
Gympar 6:1 ZŠ Gorazda    (Góly: Šupa 3, Košík 2, Žembery)

Majstri okresu vo florbale

florbalPo úspešne zvládnutom predkole na domácej pôde sa naši florbalisti predstavili v okresnom kole, kde v konkurencii štyroch gymnázií obstáli najlepšie a vybojovali si miestenku na majstrovstvá kraja. Našu školu reprezentovali: Marek Benďák (III.B), Filip Bujdák (III.C), Jakub Dulík (VII.OG), Oliver Kluch (III.D), Leo Krchňavý (II.A), Alan Lenďák (III.A), Jakub Rís (I.A), Jakub Príbela (II.D), Maroš Pinček (I.A), Maroš Svitač (IV.B) a Roman Truska (I.C).

Basketbal - okresné kolo - dievčatá

basketbal d01Dňa 27. marca 2024 sa konalo okresné kolo NR kraja basketbalu dievčat SŠ. Naše študentky Barbora Bányiová, Beáta Bltová, Paulína Čamajová, Daniela Dubovská, Ella Gogová, Lea Jakubičková, Paula Juríková, Hana Klčová, Ema Matušicová, Nina Ondriašová, Natália Plesníková a Laura Vargová sa stretli na Golianovom gymnáziu, kde sa im v silnej konkurencii podarilo vybojovať krásne 3. miesto.
Dievčatám srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

Basketbalová súťaž - chlapci

basket01Dňa 13. marca 2024 sa konalo predkolo okresnej súťaže basketbalu 3x3 chlapcov ZŠ NR kraja. Našu školu reprezentovali žiaci IV.OG - Michal Dulík, Juraj Sklenár, Šimon Škultéty a Jakub Trnkus. Bojovali so silnou konkurenciou, no postup do ďalšieho kola sa im nepodarilo vybojovať.
Chlapcom ďakujeme za reprezentáciu školy!