Prečo študovať v osemročnej forme štúdia?

8r

• V 8-ročnej forme štúdia sme jediné gymnázium v Nitrianskom kraji, ktoré má triedu s rozšíreným vyučovaním matematiky, v ktorej dosahujeme vynikajúce výsledky.
  • V rámci posledného Testovania T9 naši žiaci skončili ako 5. najlepší na Slovensku
  • V 8-ročnej forme štúdia máme vysoké nároky v obsahu učiva jednotlivých predmetov.
  • Okrem angličtiny si žiaci môžu zvoliť nemecký, taliansky, francúzsky, ruský alebo španielsky jazy.
  • Intenzívna spolupráca so školským psychológom a sociálnym pedagógom.
  • V prvých rokoch štúdia majú triedy prideleného pedagogického asistenta, ktorý pracuje so žiakmi v prípade potreby (po chorobe a pod.)
  • Žiakov I. - IV.OG učia učitelia, ktorí sa špecializujú na vyučovanie mladších žiakov.
  • Žiaci si v rámci predmetu Umenie volia zameranie: hudobná / výtvarná / divadelná výchova.
  • V 1. - 4. ročníku osemročného štúdia je zvýšený počet hodín telesnej a športovej výchovy na 3 hodiny týždenne.
  • Veľký výber krúžkov pre mladších žiakov (jóga, florball, box, metlobal, plávanie).
  • Súčasťou telesnej a športovej výchovy je každý týždeň aj plávanie.
  • Novinka: žiaci 8-ročného gymnázia môžu študovať v prípade záujmu hneď od prvého roku študovať aj latinčinu – ako kedysi v klasických gymnáziách.

Pozrite si školský učebný plán pre osemročné štúdium - formát pdf
Voliteľné predmety - formát pdf