2018/2019

IT Fitness Test 2019

V júni 2019 sa žiaci III.OG a IV.OG zapojili do testovania svojich schopností práce s počítačom, vedomostí o internete a sociálnych sieťach, či webovom marketingu v IT Fitness Teste.

Test pre žiakov do 16 rokov najlepšie zvládli:

1. Jakub Konc (IV.OG) 100,0%
2. Martin Drlík (III.OG)   95,0%
3. Karolína Chudíková (III.OG)   90,0%
3. Matej Kiesel (III.OG)   90,0%
3. Viktória Šimanská (III.OG)   90,0%
3. Jakub Uher (III.OG)   90,0%
3. Adela Hromcová (IV.OG)   90,0%  

Srdečne blahoželáme!

Orientačný beh

orientacny beh timonJednou z posledných medziškolských športových súťaží v školskom roku už tradične býva orientačný beh. Je to náročný pretek, v ktorom sa náš študent Timon Matiaska z V.OG prebojoval až do celoslovenského kola. To sa konalo v prvej polovici júna v krásnom prostredí Turčianskych Teplíc.  Medzi najlepšími orientačnými bežcami z celého Slovenska figurovali aj Majstri sveta v tejto disciplíne. Náš Timon zaostal iba 5 minút za víťazom pretekov, čo síce na medailové umiestnenie nestačilo, ale aj tak to bol vynikajúci výkon, ku ktorému mu srdečne blahoželáme.
Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Najúspešnejší žiaci I. - IV.OG

Postupové súťaže a predmetové olympiády sú v tomto školskom roku už za nami. Naši žiaci sa do nich zapájali veľmi úspešne a 10. júna 2019 boli za svoju snahu, odvahu a hlavne vedomosti odmenení. V Dome Matice slovenskej Nitra prebehlo slávnostné vyhodnotenie a ocenenie najúspešnejších žiakov okresných kôl spomínaných súťaží.

Ocenenie si prevzali títo žiaci z I. – IV. OG:

Fyzikálna olympiáda

Kat. E: 1. miesto - Jakub Konc, IV. OG
Kat. F: 3. miesto - Ema Gabriela Jantošková, III. OG

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

3. miesto - Ema Bobková, IV. OG

Dejepisná olympiáda

Kat. E: 2. miesto - Jakub Balla, II. OG
Kat. F: 2. miesto - Richard Kajaba, I. OG

Geografická olympiáda

Kat. E: 3. miesto - Samuel Koprda, III. OG
Kat. F: 2. miesto - Marek Vojtila, II. OG

Chemická olympiáda

2. miesto - Adam Dzurilla, III. OG

Matematická olympiáda

Z 6: 3. miesto - Roman Pažma, I. OG
Z 8: 1. miesto - Ema Gabriela Jantošková, III. OG
Z 9: 2. miesto - Adam Lopúch, IV. OG

Pytagoriáda

P7: 2. miesto - Rebeka Czellerová, II. OG
P8: 1. miesto - Martin Drlík, III. OG

Olympiáda v informatike
kat. B: 1. miesto - Jakub Konc, IV.OG

Všetkým Vám srdečne blahoželáme a úprimne ďakujeme!

Súťaž Družstiev mladých zdravotníkov

mladyydravotnik2019Dňa 22. 5. 2019 sa v areáli skladov CO na Levickej ulici v Nitre uskutočnila súťaž Družstiev mladých zdravotníkov 2. stupňa. Tentokrát sme súťažný tím vyskladali v zložení: Tamara Záňová (II.OG), Olívia Cimboray, Benjamin Hačko, Matúš Mindek (všetci III.OG) a Filip Horváth (IV.OG), náhradníkom bol Adam Dzurilla (III.OG). Aj napriek veľmi náročným podmienkam, ktoré pripravilo počasie dokázali, že svedomitá príprava, úsilie a odhodlanie bojovať prinášajú výsledky. A konečne v tomto školskom roku sa nášmu tímu podarilo vybojovať 1. miesto!
Srdečne súťažiacim blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu a želáme veľa chuti pri budúcoročnej príprave.

Anglická jazyková štafeta

jazykova stafeta2019Dva tímy z našej školy sa zúčastnili anglickej súťaže Jazyková štafeta. Tím Párovce tvorili chlapci z I.D - Jakub Štang, Martin Smutný a Peter Jeck a tím Goldens dievčatá - Nina Košovská a Barbora Masárčová z II.D a Amália Kelemenová z III.D. Chlapci získali krásne 3. a dievčatá skvelé 2. miesto.
Srdečne gratulujeme!

Hviezdoslavov Kubín - krajské kolo

hk2019 lacsnaDňa 3. mája 2019 sa v Leviciach uskutočnilo krajské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Naša žiačka Tamara Lacsná z II.OG sa umiestnila na 3. mieste (III. kategória, poézia).
Blahoželáme!

IQ olympiáda - regionálne kolo

V poradí ďalšie, už Regionálne kolo Západ IQ OLYMPIÁDY - pre deti Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja, sa uskutočnilo dňa 10. mája 2019 v moderných priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií  STU v Bratislave. Päť náročných a zaujímavých súťažných testov potrápilo nejedného súťažiaceho. Naši školskí víťazi bojovali výborne a potvrdili, že patria medzi IQ elitu na Slovensku.

Z  celkového počtu 928 účastníkov z regiónu Západ a spomedzi 80 najlepších semifinalistov sa Rebeka Czellerová umiestnila na 31. mieste, Jakub Konc na 29. miesteTomáš Rosinský na 28. mieste! Od postupu do finále ich delil len krôčik, lebo postupovalo prvých 20 súťažiacich! Najlepšia Lenka Bezáková skončila šiesta a aj v tomto roku sa zúčastní celoštátneho finále, ktoré sa bude konať 27. mája 2019 v priestoroch Sob ášneho paláca v Bytči.

Všetkým blahoželáme a Lenke držíme palce!

iq ol 01 iq ol 02

Úspech v orientačnom behu

orientbehg perexV súťaži v orientačnom behu sa nám už niekoľko rokov po sebe darí. Nebolo tomu inak ani v tomto roku, a to konkrétne v kategórii mladších žiakov.

Okresné kolo   
1. miesto v súťaži družstiev - Marek Garláty zo IV.OG, Timon Matiaska, Marijan Crnkovič a Vladimír Lauko z V.OG
2. miesto v súťaži jednotlivcov - Timon Matiaska z V.OG

Krajské kolo
2. miesto v súťaži družstiev - Marek Garláty zo IV.OG, Timon Matiaska a Marijan Crnkovič z V.OG a Jakub Chodelka z I.B
3. miesto v súťaži jednotlivcov - Timon Matiaska z V.OG

Timon zároveň postupuje do celoslovenského kola!

Srdečne gratulujeme a ďakujeme všetkým zúčastneným študentom za reprezentáciu školy a držíme palce Timonovi v celoslovenskom kole :-)

Úspech vo volejbale

kilian2019Žiak VI.OG triedy Michal Kilian bol členom tímu volejbalových kadetov VKP SPU Nitra, ktorí získali titul majstrov Slovenska. Na šampionáte do 18 rokov v Poprade súperilo šesť klubov. Nitrania postupne porazili Myjavu 3:2, Komárno 3:1, Poprad 3:1, St. Ľubovňu 3:0 a Svidník 3:1.
Michal hral na poste smečiara, bol stabilným členom základnej zostavy a podieľal sa na veľkom úspechu pre nitriansky volejbal.
Poradie: 1. VKP SPU Nitra 14 b, 2. Poprad 12, 3. Svidník 8, 4. Myjava 8, 5. St. Ľubovňa 3, 6. Komárno 0.
Blahoželáme!

Matematická súťaž JARNÝ MATBOJ 2019

matboj perexMatematická súťaž JARNÝ MATBOJ 2019 bola tento rok novinkou pre štvorčlenné tímy zložené zo žiakov piatych až ôsmych ročníkov ZŠ a prímy až tercie OG z Trnavského a Nitrianskeho kraja. Súťaž sa konala 3. mája 2019 v priestoroch ZŠ s MŠ, Ulica Maxima Gorkého 21 v Trnave.

Deti súťažili v riešení matematických úloh, ktorých správne riešenia im umožnili vykonať ťahy v strategickej hre. Okrem počtu vyriešených úloh sa pri celkovom vyhodnotení zohľadňovala aj miera úspešnosti v tejto hre.

A ako dopadli naše 2 tímy?
Žiačky sekundy v zložení: Rebeka Czellerová, Adriana Palenčíková, Klára Silná a Emma Mamráková si odniesli STRIEBRO!
Zmiešané družstvo z tercie v zložení: Ema Jantošková, Matúš Královič, Šimon Tóth a Martin Drlík odchádzali zo súťaže so ZLATOM!

Podali ste fantastické výkony! Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu za hranicami kraja.
Ďakujeme aj organizátorom, nadšencom p-matu, za fantasticky pripravené a zorganizované podujatie a tešíme sa na ďalší ročník!