2017/2018

Naši najúspešnejší žiaci za školský rok 2017/2018

tablo male

Krídla Ivana Laučíka

sklenarovaDňa 6. júla 2018 sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie literárnej súťaže začínajúcich autorov Krídla Ivana Laučíka. V kategórii próza bola ocenená aj práca našej žiačky Niny Sklenárovej zo IV.A.
Blahoželáme!

Výsledky externej časti MS

vysledky ecms

Medaily pre trojicu volejbalistov

kilian02V Žiline sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale do 18 rokov. Zúčastnili sa tam najlepšie dvojice zo Slovenska, ktoré si postup vybojovali z oblastných kôl. Na stupne víťazov sa postavili aj študenti nášho gymnázia. Michal Kilian (vo dvojici so Zemanom z Myjavy) vybojoval striebro, dievčenská dvojica Naďa Esterková - Barbora Bezáková sa tešila z bronzovej medaily.
Blahoželáme!

Roman Šajter - Môj úspešný polrok

rozcvička ParížVážený pedagogický zbor, milí spolužiaci, posledná zmienka o mojich športových úspechoch sa na stránke našej školy objavila v novembri 2017, to však neznamená, že som zaháľal, ba práve naopak. V druhom polroku pomaly sa končiaceho školského roka som toho zažil viac než dosť a práve moja zaneprázdnenosť spôsobila, že som nemal čas Vás o svojich aktivitách informovať. Dovoľte mi preto, aby som to napravil. Halovú časť sezóny som ukončil 3. miestom na domácom šampionáte v kategórii juniori, kde pretekám s o rok staršími súpermi.Následne som absolvoval dlhú a náročnú prípravu, ktorej súčasťou bolo mimo iného sústredenie v Tatrách, v prímorskom letovisku Makarska v Chorvátsku i v domácom prostredí v Nitre. Prvý väčší úspech sa dostavil, keď sa mi na pretekoch v Liptovskom Mikuláši podarilo kvalifikovať na Školské majstrovstvá sveta v cezpoľnom behu v Paríži. Tento pretek mal byť vlastne posledným v rade a malo po ňom nasledovať krátke obdobie oddychu pred špecializovanou prípravou na letnú časť sezóny. Vďaka tomuto prekvapivému úspechu  však bolo potrebné náležite prispôsobiť tréningový proces a zabrať ešte viac.

Slávnostné vyhodnotenie súťaže "Novomeského Nitra"

scan0174Dňa 23. júna 2018 sa v Synagóge v Nitre uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie literárnej súťaže pre mladých autorov "Novomeského Nitra". V I. kategórii, próza, súťažila aj Nina Sklenárová zo IV.A, ktorá sa umiestnila na 3. mieste.
Srdečne blahoželáme!

Slávnostné vyhodnotenie súťaže "Komenský a my"

scan0174Dňa 17. mája 2018 sa v priestoroch PF UKF v Nitre konalo slávnostné vyhodnotenie celoslovenskej literárnej súťaže "Komenský a my". Ocenená bola aj študentka našej školy Amália Kelemenová z II.D, ktorá v kategórii B (téma - "Domov" (úvaha)) získala pekné 2. miesto.
Srdečne blahoželáme!

IT FITNESS TEST

V júni 2018 sa žiaci niekoľkých tried zapojili do testovania svojich schopností práce s počítačom, vedomostí o internete a sociálnych sieťach, či webovom marketingu v IT Fitness Teste.

Test pre žiakov do 16 rokov najlepšie zvládli:
1. Oliver Kotrusz (II.OG)     90,0%     Percentil: 99.3%
2. Barbora Ferencová (III.OG)     85,0%     Percentil: 97.99%
2. Veronika Hritzová (II.B)     85,0%     Percentil: 97.99%
3. Pavlína Gogorová (II.B)     80,0%     Percentil: 95.3%    
3. Ema Gabriela Jantošková (II.OG)     80,0%     Percentil: 95.3%   
3. Olivia Cimboray (II.OG)    80,0%     Percentil: 95.3%
4. Zoja Rampašeková (II.OG)     75,0%     Percentil: 91.33%  
4. Martin Požgaj (III.OG)     75,0%     Percentil: 91.33%          
5. Karolína Chudíková (II.OG)     70,0%     Percentil: 86.56%

Najlepší v teste pre žiakov nad 16 rokov bol Adam Nagy (III.C)     76,0%     Percentil: 98.8%

Srdečne blahoželáme!

Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

Kategória 2A
Marek Bízik, VI.OG - 3. miesto
Kategória 2B
Tamara Jurčová, IV.E  - 3. miesto
Kategória 2A
Carolina Juliana Reid, II.B - 4. miesto

Srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov do budúcnosti.

Baltie 2018 - celoštátne a medzinárodné kolo

Naša študentka Tánička Cinová (III.D) sa stala víťazkou celoštátneho kola súťaže Baltie 2018 a v medzinárodnom kole sa umiestnila na výbornom 2. mieste!
Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!
baltie2018celostatne baltie2018medzinarodnebaltie cinova