2018/2019

Imagine Logo Cup a Scratch Cup

Dňa 12. februára 2020 sa v rámci celého Slovenska konali súťaže v programovaní Imagine Logo Cup a Scratch Cup, ktorej sa zúčastnilo niekoľko žiakov z II.OG a III.OG.

Najlepšie sa podarilo umiestniť týmto žiakom:
Imagine Logo Cup (II.OG) - 45 súťažiacich z celej SR
Samuel Hlavačka - 12. miesto (percentil 75)
Lea Urcikánová - 14. miesto (percentil 65)
Dominik Ferenec - 17. miesto (percentil 63)
Lucia Cipová - 19. miesto (percentil 56)

Scratch Cup (III.OG) - 217 súťažiacich z celej SR
V prvej polovici riešiteľov sa z našich žiakov najlepšie sa umiestnil Viliam Hrivňák - percentil 74 a Pavol Prišegem - percentil 51 :-)

Blahoželáme!

Dejepisná olympiáda – okresné kolo (kat. C – F)

Dňa 14. februára 2020 sa víťazi školského kola z I. – IV.OG zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády na Základnej škole, Benkova 34, Nitra. Všetci naši žiaci sa držali veľmi statočne, popasovali sa tento rok s mimoriadne náročnými testovými úlohami a ich umiestnenie je nasledovné:

dejol ok2020Kategória C (IV.OG)
Karolína Chudíková – 3. miesto
Samuel Tomka – 21. miesto

Kategória D (III.OG)
Marek Vojtila – 4. miesto
Jakub Balla – 5. miesto

Kategória E (II.OG)
Denis Nosák – 4. miesto
Richard Kajaba – 5. miesto

Kategória F (I.OG)
Daniela Tóthová – 13. miesto
Kristína Jozeková – 18. miesto

Všetkým srdečne gratulujeme, ďakujeme za reprezentáciu školy a už teraz sa tešíme na ďalší ročník pretkaný novými historickými témami.

ZENIT v programovaní - CELOŠTÁTNE KOLO

zenit ckV dňoch 11. - 13. februára 2020 sa v Košiciach konalo celoštátne kolo súťaže ZENIT v programovaní. Náš študent Jakub Konc z V.OG získal v kategórii B vynikajúce 3. miesto! Veľmi sa z jeho úspechu tešíme :-)
Jakubovi srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

IT v Nitre

itvnitreDňa 5. februára 2020 sa na Katedre informatiky FPV UKF v Nitre konala súťaž v programovaní s názvom IT v Nitre. Zúčastnilo sa jej aj niekoľko našich študentov, ktorí si v konkurencii asi 50 študentov z rôznych stredných škôl otestovali svoje schopnosti v programovaní v jazykoch Java a Python. Náš študent Jakub Konc z V.OG získal krásne 2. miesto!
Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

Olympiáda ľudských práv – krajské kolo

diplomDňa 6. februára 2020 sa konalo krajské kolo XXII. ročníka Olympiády ľudských práv na gymnáziu vo Vrábľoch. Súťaže sa zúčastnilo 37 študentov z Nitrianskeho kraja. Náš študent zo IV.A triedy Timon Milan Solár postúpil z prvej testovej časti súťaže do druhej časti, v ktorej študenti riešili problémové úlohy a demonštrovali svoje názory pred odbornou komisiou. Ôsmi študenti z desiatich, ktorí sa zúčastnili tohto kola súťaže, postúpili do celoštátneho kola, ktoré sa bude konať v inštitúte vzdelávania MS SR v Omšení. Timon sa stal postupujúcim do celoštátneho kola!
Srdečne blahoželáme!

Pozrite si niekoľko fotografií z vyhodnotenia OĽP

Chemická olympiáda - krajské kolo (kat. A)

diplom cheV dňoch 29. – 30. januára 2020 sa na Spojenej škole, Slančíkovej 2 v Nitre uskutočnilo krajské kolo chemickej olympiády (kategória A). Žiačka našej školy, Natália Ondrejková zo IV.B, si poradila s ťažkými zadaniami výborne a získala skvelé 3. miesto.

Natálii blahoželáme a ďakujeme za štvorročnú reprezentáciu našej školy!

Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

V dňoch 29. a 30. januára 2020 sa konali školské kolá v recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín, ktorých sa zúčastnili žiaci I.- IV. OG a žiaci I. – IV. ročníkov našej školy.

Výsledky:

II. kategória – poézia
1. Patrik Harvaník (I.OG)

2. Dominika Špaňúrová (I.OG)

II. kategória – próza
1. Filip Mucha (I.OG)

2. Viliam Závodný (I.OG) 


III. kategória – poézia
1. Hana Pokorná (III.OG)
2. Sára Hromcová (II.OG)
3. Klára Silná (III.OG)

III. kategória – próza
1. Jana Milová (II.OG)
2. Viliam Hrivňák (III.OG)
3. Lara Hačková (II.OG)  
IV. kategória – próza
1. Rebeka Belicová (V.OG)

2. René Polónyiová (VI.OG)

IV. kategória – poézia
1. Simona Horičková (I.B)

2. Tomáš Žifčák (IV.B)


Mladí prekladatelia

Vedieť sa dorozumieť aspoň v jednom cudzom jazyku je pre dnešnú mladú generáciu už priam samozrejmosťou. Avšak úroveň znalosti sa môže líšiť a preto sa k slovu dostávajú prekladatelia. Takmer každý, kto sa už pokúsil nejaký text preložiť vie, že to nie je až také jednoduché ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. A keďže nie je nič lepšie ako vlastná skúsenosť, umožnilo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku vyskúšať si prácu prekladateľa aj žiakom stredných škôl.

Európska komisia už trinásť rokov organizuje súťaž JUVENES TRANSLATORES, do ktorej sa môžu zapojiť 17-roční stredoškoláci. Počet účastníckych miest je však limitovaný a tak ostatní mali už po tretíkrát možnosť porovnať si svoje zručnosti aspoň na národnej úrovni. Záujemci prekladali zadaný text počas dvoch hodín za pomoci tlačenej verzie slovníka. Vyhodnotenie prác bolo spojené s účasťou na prekladateľskom seminári, ktorý sa uskutočnil 24. januára 2020 v Európskom informačnom centre v Bratislave. Tu sa žiaci oboznámili s prácou prekladateľov pri Európskej komisii, ale dozvedeli sa aj praktické rady na čo si pri preklade textov dávať pozor, či aké moderné nástroje majú k dispozícii. Z našich žiakov sa seminára zúčastnili Radoslav Požgaj (IV.A), Laura Bataljaku (II.E) a Amália Kelemenová (IV.D), ktorej preklad zo španielskeho jazyka bol ocenený aj porotou. Blahoželáme!

mladi prekladatelia mladi prekladatelia mladi prekladatelia2

Matematická olympiáda - krajské kolo (kat. A)

Žiaci našej školy dosiahli veľmi dobré výsledky v krajskom kole Matematickej olympiády (kat. A), ktoré sa uskutočnilo 14. januára 2020.

Hana Kluvancová a Svetlana Rampašeková z VIII.OG obsadili spoločne 3. – 4. miesto.
Na 5. – 8. mieste sa umiestnil Šimon Szombay tiež z VIII.OG.

Ďalšími riešiteľmi boli v krajskom kole František Stupka (VIII.OG), Dominil Péli (I.C), Peter Dubravský (III.A) a Adam Borguľa (III.B).

Kompletné výsledky

Olympiáda v anglickom jazyku – okresné kolo

V stredu 15. januára 2020 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku vo všetkých kategóriách a Párovčania sa nedali zahanbiť!

V kategórii 1A Tomáš Tóth (II.OG) získal 12. miesto.
V kategórii 1B Rebeka Czellerová (III.OG) získala 4. miesto.
V kategórii 2A Kim Nguyen Ngan (III.D) získala 1. miesto.
V kategórii 2B Matej Szorád (IV.B) získal 1. miesto.

Srdečne blahoželáme!
Ďakujeme za výbornú reprezentáciu a víťazom želáme veľa úspechov v krajskom kole, ktoré sa uskutoční 12.2.2020.

oaj2020 01 oaj2020 01