2023/2024

Prvenstvo pre Párovce

pingpongSpojená katolícka škola v Nitre hostila majstrovstvá okresu v pingpongu. Naši chlapci v konkurencii 21 mužstiev nenašli premožiteľa a jednoznačne dokázali, že patria k tým najlepším, čo budú chcieť potvrdiť aj na majstrovstvách kraja. Víťazný tím tvorili Matúš Burian a Tomáš Jankovič z V.OG, spolu s Richardom Petrovičom a Matúšom Kováčom z III.OG. Chlapci, skvelá práca!
Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

Úspech v športovom aerobiku

denkeroveV nedeľu 12. novembra 2023 sa Leyla Agnes a Zayra Alexia Denkerové (IV.OG a II.OG) zúčastnili súťaže v športovom aerobiku v Starej Turej, kde sa v základnom programe v kategórii skupín umiestnili na krásnom 2. mieste. Blahoželáme!

Medzinárodné preteky v krasokorčuľovaní

alex2023V októbri sa Alex Války (IV.OG) veľmi úspešne zúčastnil dvoch medzinárodných pretekov v krasokorčuľovaní.
V dňoch 19. - 22. októbra 2023 na Diamond Spin Katowice, v kategórii "starší žiaci" získal 1. miesto, v kategórii "športové dvojice, starší žiaci" spolu s Laurou Hečkovou získali 1. miesto. V dňoch 27. - 29. októbra 2023 na Tirnavia Cup-e (Trnava), v kategórii "starší žiaci" získal 1. miesto.
Gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov!

Pozrite si niekoľko fotografií

Futsal - okresné kolo

futsalV pondelok 13. novembra 2023 sa naši študenti zúčastnili okresného kola futsalu na pôde gymnázia na Golianovej ulici. Po jasných víťazstvách proti Piaristickému gymnáziu (8:0) a SOŠT Vráble (6:0) sme bohužiaľ nestačili na domácich hostiteľov (2:4), a napriek najlepšiemu skóre zo všetkých sme obsadili druhé miesto s rovnakým počtom bodov, ale horším vzájomným zápasom ako víťaz. Neprestávame ale pracovať a veríme, že budúci rok zopakujeme opäť rovnaký herný prejav a prvé miesto nám už neujde. Našu školu reprezentovali a výborné výkony podali Adam Bernát, Martin Chvostek, Marek Korec (IV.A), Alex Vinter (IV.B), Denis Joanidis, Filip Cagáň (III.C), Dávid Kováč, Ondrej Spišák (II.B) a Tunahan Selmani (V.OG). Najlepším strelcom bol Adam Bernát!
Blahoželáme!

Majstrovstvá okresu v šachu

sachŠach v sebe ukrýva prvky umenia, vedy i športu. Pre niekoho je koníčkom, krátením voľného času, pre iného súťažným športom. Šach kraľoval 3. novembra 2023 v CVČ Domino, kde sa konali Majstrovstvá okresu Nitra ZŠ a SŠ. V turnaji bojovalo 100 hráčov. Našu školu reprezentovalo 12 Párovčanov. Darilo sa najmä dievčatám.
V kategórii ZŠ dievčatá vybojovala 1. miesto Adela Zvalová (I.OG) , v kategórii SŠ dievčatá obsadila 1. miesto Petra Pechočiaková (I.B) , 2. miesto Diana Sénášiová (I.B).
Peter Lehotský (II.A) a Petra Pechočiaková (I.B) sa spoločnými dosiahnutými bodmi postarali o to, aby Gymnázium, Párovská 1, Nitra získalo 1. miesto v kategórii stredných škôl.
Gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a držíme dievčatám palce v krajskom kole!
Niekoľko fotografií z turnaja


"V šachu môžete byť dobrí iba vtedy, ak tú hru nadovšetko milujete. Raz dáte lekciu súperovi, inokedy dá lekciu on vám. Práve o tom je šach.“

- Bobby Fischer -