2021/2022

Olympiáda v informatike - medzinárodné kolo

Úspech Jakuba Konca na medzinárodnej súťaži - článok živě.cz
Napriek zvláštnemu titulku pána redaktora, blahoželáme mladým programátorom k účasti na medzinárodnej súťaži, ďakujeme za reprezentáciu Slovenska a sme hrdí na to, že jedným z reprezentantov bol aj náš študent Jakub Konc v súčasnosti z VIII.OG!

Úspechy žiakov I. - IV.OG

V školskom roku 2021/2022 prebehlo, aj napriek sťaženým pandemickým podmienkam, množstvo matematických súťaží v nižších ročníkoch OG. Tu je výber niektorých z nich:

• + 4 úspešní riešitelia: Šupová Ella Sofia, Mlynárik Matúš, Milová Hanka, Khun Tomáš

Matúš Kováč súťažil aj vo vyššej kategórii Z7. Z domáceho kola postúpil do okresného kola, kde obsadil 6. miesto!

Matúš Kováč umiestnil na 1. mieste, Tomáš Kasan obsadil 2. miesto

a ďalší šiesti žiaci boli úspešní riešitelia: Knižatová Ester, Morvayová Tamara, Šupová Ella Sofia, Šupa Miroslav, Hetényi Adam a Bečica Martin.

PYTAGORIÁDA P7 – kategória pre II. OG

Alex Války umiestnil na 1. mieste, Timotej Michalík obsadil 4. miesto

a títo žiaci boli úspešní riešitelia: Jakub Trnkus, Adam Lauko, Leyla Agnes Denkerová, Jana Šaligová, Izabela Lou Vega, Daniela Hanáčková, Patrik Labai

IQ olympiáda
iqolympiada

• 21 zúčastnených žiakov z I. – IV. OG z našej školy, na Slovensku súťažilo spolu 9585 žiakov
    • do regionálneho kola postúpili Adam Drlík zo IV. OG a Natan Lacsný z III. OG
    • v regionálnom kole len 8 miest delilo Adama Drlíka od dvadsiatky najúspešnejších v regióne Západ, postupujúcich do celoslovenského kola!

celoročný Korešpondenčný seminár MAKS

• zapojených bolo 29 žiakov z I. – IV. OG

S titulom MaksiHviezda skončili súťaž najúspešnejší riešitelia:

Tamara Halvoníková (IV. OG) - 1. - 14. miesto v kategórii MAKS 9, získala 520 bodov z 520

Šimon Adamík (II. OG) – 11. – 31. miesto v kategórii MAKS 7, získal 508 bodov z 520

• 5 zapojených žiakov z I. - IV. OG:

Brossmannová Eliška(I. OG), Uhnák Viliam, Denkerová Leyla Agnes, Adamík Šimon (všetci II. OG), Lacsný Natan(III. OG)

KOMPARO 9 bolo pre žiakov kvarty prípravou na celoslovenské TESTOVANIE 9

• v ňom 24 žiakov skončilo z matematiky s úspešnosťou nad 90%. Z nich Drlík Adam, Matejka Matúš, Motyčiak Tomáš, Pažma Roman a Vernarec Šimon mali 100%-nú úspešnosť!

Všetkým žiakom blahoželáme k výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu.

Matematický B-deň

bday mAj v tomto školskom roku sa konalo celoslovenské kolo medzinárodnej matematickej súťaže MATEMATICKÝ B – DEŇ, ktorej sa zúčastnili aj naši žiaci. Je to súťaž v tímovom riešení otvorených matematických problémov pre žiakov stredných škôl. Do súťaže sa zapojili 4 tímy z našej školy, z ktorých sa Tím 2 umiestnil na 4 – 5. mieste.

EXPERT GENIALITY SHOW

expertV tomto školskom roku 2021/22 sa konal 15. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže EXPERT GENIALITY SHOW a priniesol skvelé výsledky aj
pre Párovčanov. Vo svojich kategóriách sa umiestnili nasledovne:
Adam Drlík (IV.OG) 1. miesto v téme Mozgolamy
Tomáš Motyčiak (IV.OG) 4. miesto v téme Do you speak English?
Adriana Palenčíková (V.OG) 4. miesto v téme Do you speak English? 8. miesto v celkovom poradí
Natan Lacsný (III.OG) 5. miesto v téme Svetobežník
Matúš Matejka (IV.OG) 5. miesto v téme Mozgolamy
Marek Vojtila (V.OG) 7. miesto v téme Svetobežník
Matúš Adamík (VIII.OG) 9. miesto v téme Do you speak English?
Všetci zúčastnení získali diplom, originálnu ceruzku a najlepší aj hodnotnejšie vecné ceny. Natan Lacsný sa stal úspešným riešiteľom v dvoch témach – MOZGOLAMYSVETOBEŽNÍK a za svoj skvelý výkon v tejto súťaži získal čestný titul TOP EXPERT.
Všetkým srdečne blahoželáme!

V 16. ročníku sa do histórie súťaže môžeš zapísať aj TY. Ako a kedy sa prihlásiť sa dozvieš na www.sutazexpert.sk alebo u školskej koordinátorky súťaže Mgr. Peťovskej (kabinet 430).

„Čo vieš o hviezdach?“

kovac01kovac02Krajského kola tejto vedomostnej súťaže sa zúčastnil Matúš Kováč, žiak I. OG. Vo svojej kategórii zvíťazil postúpil do celoštátneho kola v Prešove. Aj tam sa mu veľmi darilo, obsadil druhé miesto!
Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!

Úspech na hokejbalovom turnaji

nitrawacupNa prestížnom hokejbalovom turnaji Nitrawa cup 2022 v kategórii U17 chlapci z I.A Peter Valent, Alan Lenďák a Michal Sobotka, získali so svojim tímom strieborné medaile. Michal Sobotka získal tiež cenu za najlepšieho nahrávača U17. Blahoželáme!

Garcilaso de la Vega

Kiko1Dňa 6. júna 2022 sa uskutočnil ďalší ročník súťaže Garcilaso de la Vega, súťaž pre bilingválne španielsko-slovenské sekcie Slovenska. Zúčastnení žiaci si zmerali svoje sily v dvoch kategóriách - prírodné vedy a humanitné vedy, na ktoré mali napísať prácu, ktorú si neskôr museli aj obhájiť. Našu školu reprezentoval žiak II.D triedy Kristián Blaženec, ktorý v kategórii humanitných vied získal prvé miesto s prácou "Conexión de léxico español y eslavo" (Spojenie medzi slovnou zásobou španielčiny a slovnou zásobou slovanskych jazykov). Gratulujeme!

PYTAGORIÁDA – kat. P8 – celoštátne kolo

natanDňa 1. júna 2022 sa uskutočnilo celoštátne kolo Pytagoriády v kategórii P8. V tomto kole sa stretlo 17 najlepších žiakov, ktorí počítajú matematické úlohy neuveriteľnou rýchlosťou. Náš žiak Natan Lacsný z III.OG sa umiestnil na 6. mieste a stal sa úspešným riešiteľom celoštátneho kola Pytagoriády.
Natanovi všetci srdečne blahoželáme a držíme mu palce v ďalších matematických súťažiach!

Majstrovstvá Európy juniorov v diaľkovom plávaní

wyckDaniel van Wyck z I.C sa v dňoch 31. mája - 5. júna 2022 zúčastnil Majstrovstiev Európy juniorov v diaľkovom plávaní v meste Setubal v Portugalsku. Absolvoval náročnú plaveckú trať dlhú 7,5 km v otvorenom oceáne, ktorú plával v takýchto podmienkach prvýkrát. Jeho štart dopadol nad očakávanie a umiestnil sa na krásnom 22. mieste!!!
Srdečne blahoželáme a prajeme ďalšie úspechy!

Žiaci z II.D úspešní na celoslovenskej súťaži

filmyNaši žiaci Frea Stümpel, Natália Mládeneková, Emma Kollárová, Laura Nagyová a Jakub Manek navštevujúci triedu II.D bilingválnej sekcie sa zúčastnili celoslovenskej súťaže vo vytváraní krátkych filmov v španielskom jazyku. V súťaži sa im zadarilo a skupina získala 3. miesto.