Návšteva z Ministerstva zahraničných vecí

Dňa 13. júna 2016 medzi študentov tretieho ročníka zavítal pán Ivan Surkoš - náš bývalý absolvent, arabista, v súčasnosti šéf diplomatického protokolu na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Donedávna pôsobil ako veľvyslanec v Jordánsku, Libanone a Sýrii. Našim študentom poskytol informácie o blížiacom sa predsedníctve SR v Európskej únii a dotkol sa aj problematiky Blízkeho východu.

Niekoľko fotografií z návštevy

Rozlúčka s Arči

V piatok 17. júna 2016 sme mali rozlúčku s našou vždy usmiatou Archannou Arči Smith, ktorá bola prínosom pre študentov a učiteľov našej školy a jednou z najsilnejších osobností Rotary klubu.

Arči, ďakujeme za krásny rok, ktorý sme spolu prežili :)

Reportáž z workshopov ZUŠ J. Rosinského

Základná umelecká škola Jozefa Rosinského v Nitre zorganizovala zaujímavé podujatie pre gymnazistov, ktorí počas maturitných skúšok nenavštevovali vyučovanie. Za pomoci miestnych lektorov si mohli vyskúšať na vlastnej koži všetky umelecké predmety, ktoré sa na tejto škole vyučujú.

Pozrite si reportáž TV Central o tom, ako sa do workshopov aktívne zapájali naši žiaci I. - IV.OG :)

Olympiáda seniorov 2016

Pozrite si krátke video z Medzinárodnej športovej olympiády seniorov a Krajských športových hier JSD o "Putovný pohár predsedu NSK", ktorá sa konala 10. júna 2016 sa v športových priestoroch nášho gymnázia za prítomnosti JUDr. Jána Richtera - ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, Doc. Ing. Milana Belicu PhD. - predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja a Doc. Ing. Jozefa Dvonča CSc. - primátora mesta Nitry.

Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

Týždeň modrého gombíka

V dňoch 17. - 19. mája 2016 sa žiaci III.C a III.B triedy zapojili ako dobrovoľníci do charitatívnej zbierky „Týždeň modrého gombíka“. Zbierku organizoval UNICEF – celosvetová organizácia, ktorej poslaním je prispievať k tomu, aby mohli najviac ohrozené deti kdekoľvek vo svete prežiť, boli zdravé, mali zabezpečenú výživu, prístup k pitnej vode, základné vzdelanie, ochranu pred násilím, a tiež príležitosť naplniť v živote svoj potenciál.

Aj vďaka Vám, milí Párovčania, sa podarilo vyzbierať sumu 351,46 €, ktorá bude použitá na riešenie detskej podvýživy v Mauritánii.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli!

Cestujeme históriou

Dňa 21. apríla 2016 reprezentovali naše gymnázium žiaci Vivien Ballayová, Marijan Crnkovič a Patrik Miškov z II. OG na dejepisnej súťaži Cestujeme históriou. Tento rok bola témou Nitra a Veľká Morava, kde si náš tím vypracoval prezentáciu na netradičnú tému z dejín každodennosti. Na súťaži objasňovali dôležitosť obilných jám vo veľkomoravskom období so zameraním na Nitru.

Ďakujeme za reprezentáciu školy!

Dni hispánskej kultúry 2016

dni hispanskej kulturyNa štvrtok 14. apríla 2016 pripravila UKF Nitra v spolupráci s naším gymnáziom Dni hispánskej kultúry 2016.

Prednáška historika a archeológa Mgr. Róberta Daňa

Prednáška archeológa Mgr. Róberta Daňa

Prednáška historika a archeológa Mgr. Róberta Daňa na tému Antropogenéza a hominizácia sa uskutočnila 4. apríla 2016 a bola zameraná na študentov prvého ročníka nášho gymnázia ako rozšírenie témy napríklad o niektoré najnovšie poznatky z oblasti genetiky, novej teórie a posledné archeologické nálezy, ktoré podávajú súčasnú mozaiku evolúcie človeka.

Oceňovanie pedagógov pri príležitosti Dňa učiteľov

cehulova01 Dňa 22. marca 2016 bola Mgr. Anna Cehuľová ocenená ministrom školstva SR Jurajom Draxlerom za reprezentáciu slovenského školstva v zahraničí. Patrí jej vďaka nášho gymnázia za dlhoročné rozvíjanie vzťahov s Gymnáziom Jána Kollára v Báčskom Petrovci v Srbsku a s Gymnáziom
v Garmisch-Partenkirchene v Nemecku.

cehulova02Viac fotografií z oceňovania pedagógov