SLIDESHOW - SLIDER

bilingvalna sekcia

Oznámenie o riaditeľskom voľne

Riaditeľ Gymnázia, Párovská 1, Nitra oznamuje žiakom a ich zákonným zástupcom,
že podľa § 150 ods. 5 zákona NR SR č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon)
a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
z prevádzkových dôvodov (maturitné skúšky) udeľuje riaditeľské voľno
žiakom nasledovných tried a v nasledovných dňoch:

I.A, I.B, I.C, I.E, V.OG - pondelok 20. mája 2024

I.OG, II.OG, III.OG, IV.OG - utorok 21. mája 2024

II.A, II.B, II.C, II.D, II.E, VI.OG, IV.D - streda 23. mája 2024

Ostatné triedy gymnázia majú vyučovanie alebo kurz ochrany života a zdravia.

PhDr. Martin Chudík

Výsledky prijímacieho konania

Milí záujemcovia o štúdium a rodičia,
tu sú zverejnené výsledky prijímacích skúšok pre školský rok 2024/2025:

Výsledky prijímacieho konania do tried 4-ročného, 8-ročného a bilingválneho štúdia

sú zverejnené aj v sekcii
Štúdium -> Prijímacie konanie

Pani richtárka

titlerichtarkaDňa 12. apríla 2018 sa uskutočnila premiéra divadelnej hry „Pani richtárka“. Táto veselohra sa odohráva v typickej roľníckej dedine, kde je zobrazených veľa osudov ľudí, honba za majetkom, komplikované vzťahy medzi ľuďmi. Hrou sa nesie aj motív lásky, veselosť dedinskej mládeže. No ale je tu aj pýcha pani richtárky, ktorá potvrdí to známe „pýche predchádza pád“. Divadelná hra je popretkávaná humorom, piesňami a tancami. Hlavnými predstaviteľmi sú žiaci III.A, III.B a III.C triedy, ktorí nacvičili toto predstavenie pod vedením pani profesorky Cehuľovej.
Účinkujúci - Zuzana Juríková, Marek Dovičovič, Radovan Lukáčik, Simona Obrancová, Renáta Kunová, Andrej Jankovič, Matej Špernoga, Michaela Boledovičová, Nikoleta Fusková, Paulína Gáliková a ďalší, podali veľkolepý výkon hodný profesionálov! Ďakujeme!
Pozrite si záznam z divadelného predstavenia