Výmenný pobyt v partnerskej škole v USA

nvhs small V dňoch 5. - 16. októbra 2017 sa zúčastnilo 35 študentov nášho gymnázia spolu s riaditeľom školy M. Chudíkom a s vedúcou PK ANJ p. A. Peťovskou výmenného pobytu na partnerskej škole Neuqua Valley High School v meste Naperville pri Chicagu. Počas pobytu študenti bývali v amerických rodinách, zúčastňovali sa vyučovania a absolvovali exkurzie. Výlety a víkendy im plánovali americké rodiny. Program nám perfektne pripravil riaditeľ školy Bob McBride. Na škole sme sa zúčastnili slávnosti Homecoming evening, súťaže v preťahovaní lanom Pap Rally (v ktorej naši študenti zdolali americké družstvo „seniors“, čiže maturantov), stredoškolského zápasu amerického futbalu v podaní tímu Wild Cats a pozreli si tanečný battle America Can Dance. Okrem amerického prízvuku, čestného občianstva mesta Naperville (udeleného primátorom mesta Naperville a honorárnou konzulkou pre SR) a množstva zážitkov si naši žiaci odniesli domov nové priateľstvá s americkými študentmi, ktorých u nás privítame 8. júna 2018.

Vďaka patrí našim študentom, ktorí perfektne reprezentovali našu školu a veru, americkým rodinám sa s nimi ťažko lúčilo!
Pozrite si pár fotografií v krátkom videu, ktorého autormi sú Filip Magyar z III.A a Adam Nagy z III.C. Ďakujeme!

Viac o družbe Neuqua Valley High School - Gymnázium, Párovská 1, Nitra sa dozviete v časopise Nezmar, v Párovskom rozhlase, Párovskej televízii a v Nitrianskych novinách. Reportáž o družbe bude mať premiéru na Imatrikuláciách v aule školy 16. novembra 2017.