Úspechy

Matematická olympiáda (kat. A) - školské kolo

V utorok 10. decembra 2019 sa uskutočnilo školské kolo Matematickej olympiády kategórie A.
Súťaže sa zúčastnilo 7 žiakov s nasledovnými výsledkami:

1. – 4. miesto: Svetlana Rampašeková (VIII.OG) - 18 b
1. – 4. miesto: Šimon Szombay (VIII.OG) - 18 b
1. – 4. miesto: František Stupka (VIII.OG) - 18 b
1. – 4. miesto: Adam Borguľa (III.B) - 18 b
5. miesto: Peter Dúbravský III.A 17 b
6. miesto: Dominik Péli (I.C) - 15 b
7. miesto: Hana Kluvancová (VIII.OG) - 14 b

Všetkým súťažiacim blahoželáme a držíme palce v krajskom kole súťaže.

Vynikajúce výsledky v Testovaní 9

vysledkyt9

Matematická súťaž JARNÝ MATBOJ 2019

matboj perexMatematická súťaž JARNÝ MATBOJ 2019 bola tento rok novinkou pre štvorčlenné tímy zložené zo žiakov piatych až ôsmych ročníkov ZŠ a prímy až tercie OG z Trnavského a Nitrianskeho kraja. Súťaž sa konala 3. mája 2019 v priestoroch ZŠ s MŠ, Ulica Maxima Gorkého 21 v Trnave.

Deti súťažili v riešení matematických úloh, ktorých správne riešenia im umožnili vykonať ťahy v strategickej hre. Okrem počtu vyriešených úloh sa pri celkovom vyhodnotení zohľadňovala aj miera úspešnosti v tejto hre.

A ako dopadli naše 2 tímy?
Žiačky sekundy v zložení: Rebeka Czellerová, Adriana Palenčíková, Klára Silná a Emma Mamráková si odniesli STRIEBRO!
Zmiešané družstvo z tercie v zložení: Ema Jantošková, Matúš Královič, Šimon Tóth a Martin Drlík odchádzali zo súťaže so ZLATOM!

Podali ste fantastické výkony! Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu za hranicami kraja.
Ďakujeme aj organizátorom, nadšencom p-matu, za fantasticky pripravené a zorganizované podujatie a tešíme sa na ďalší ročník!

MatX

Tradíciou sa stáva už aj účasť našich žiakov v súťaži MatX. Je to online súťaž pre žiakov 7. - 9. ročníka ZŠ (a príslušných ročníkov osemročných gymnázií), v ktorej 4-členné tímy súťažia v počítaní netradičných matematických príkladov. V tomto roku, dňa 28. marca 2019, proti sebe bojovalo 412 tímov z Českej republiky a zo Slovenska. Všetci naši bojovali so cťou, no úplne najlepší bol tím kvartánov v zložení Matúš Tóth, Filip Horváth, Jakub Konc a Adam Lopúch. V celkovom hodnotení skončili na FANTASTICKOM 4. mieste (...a len 5 bodov im chýbalo na 3. miesto... :-))!
Blahoželáme!
Kompletná výsledková listina

Matematická olympiáda Z9 - krajské kolo

Dňa 19. marca 2019 sa už tradične na našej škole konalo krajské kolo MO kategórie Z9. Pozvaní boli aj dvaja naši žiaci, úspešní riešitelia okresného kola MO, Hanka Zahradníčková a Adam Lopúch, obaja zo IV. OG. A aj tu sa im darilo a obaja získali siedmy najvyšší počet bodov a zaradili sa medzi úspešných riešiteľov.
Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.