Ako I.OG navštívila UKF

IMG 4142Dňa 15. februára 2018 sa žiaci I.OG zúčastnili Dňa otvorených dverí na UKF v Nitre, Fakulte prírodných vied. Na úvod si vypočuli prednášku o mikroskopických organizmoch, následne ich pozorovali pod mikroskopom. Potom sa presunuli do ďalších laboratórií, kde extrahovali chlorofyl z rastlinného materiálu. Žiaci videli ako sa robia v prístroji veľmi tenké rezy stehennou kosťou zajaca. Spolu sa presunuli do skleníka, kde mali prednášku o tu pestovaných rastlinách a na záver navštívili geologickú učebňu, kde opäť pozorovali pod mikroskopmi minerály. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu UKF v Nitre.