Návšteva z družobnej školy z IES Maestro Juan Calero (Monesterio)

monesterio2019 perexV dňoch 24. - 30. apríla 2019 navštívila naše gymnázium družobná škola z IES Maestro Juan Calero (Monesterio). Naši žiaci ich ubytovali v rodinách. Spoznali naše zvyky a tradície či už z rodín alebo celkovo zo Slovenska. Cez týždeň s nimi navštívili mestá ako Viedeň, Bratislavu a aj samotnú Nitru. V piatok večer sa uskutočnila rozlúčková večera , na ktorú prišli aj rodičia jednotlivých žiakov. Cez víkend si slovenskí študenti naplánovali rôzne výlety, ktoré sa španielskym študentom veľmi páčili, a na ktoré sa veľmi tešili. Študenti navštívili Bojnice, Banskú Štiavnicu, Kománo, Topolčianky, Smolenice, Tatry… Žiaci počas tohto pobytu získali vela skúseností, našli nových kamarátov, a zažili veľa nezabudnuteľných chvíľ, a všetci sa už tešia na stretnutie s nimi nabudúci rok.

El 24. - 30. de abril de 2019 estuvieron de intercamio en nuestro instituto los alumnos del instituto IES Maestro Juan Calero de Monesterio. Nuestros alumnos les alojaron en sus casas con familias eslovacas. Así conocieron nuestras costumbres y tradiciones, tanto de las familias como de Eslovaquia. A lo largo de la semana visitaron ciudades como Viena, Bratislava y Nitra. El viernes por la noche, se realizó una cena de despedida también con los padres de los alumnos. Durante el fin de semana, los estudiantes eslovacos planearon varios viajes, que fueron muy agradables y divertidos para los estudiantes españoles. Visitaron cuidades como por ejemplo Bojnice, Banská Štiavnica, Komárno, Topolčianky, Smolenice, Tatry…De este intercambio los alumnos se llevan muchas experiencias, han encontrado nuevos amigos y han vivido muchos momentos inolvidables... Y ya todos tienen ganas de ver a sus compañeros de nuevo el próximo año.