Úspechy

Dejepisná olympiáda – celoštátne kolo

richard ck dejepisV dňoch 10. – 12. mája 2024 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo Dejepisnej olympiády, do ktorého postupujú z každého kraja vo svojich kategóriách tí najúspešnejší prví dvaja súťažiaci. V tomto 16. ročníku naša škola dosiahla mimoriadny úspech, pretože sa našim dvom pre históriu zanieteným žiakom podarilo postúpiť z krajského kola do finále v oboch kategóriách stredoškolských ročníkov (kat. A – B).

kategórii A sa postupujúci žiak Denis Nosák zo VI.OG umiestnil ako úspešný riešiteľ na 10. mieste. Do kategórie B sa prebojoval žiak Richard Kajaba zo VI.OG a ako úspešný riešiteľ obsadil krásne medailové 2. miesto.

Z dosiahnutých výsledkov sa veľmi tešíme a srdečne obom chlapcom blahoželáme!!!

Dejepisná olympiáda – krajské kolo

dejepis olDňa 19. apríla 2024 sa naši traja postupujúci reprezentanti zúčastnili so svojimi projektovými prácami a odbornými vedomosťami z histórie krajského kola Dejepisnej olympiády v kategórii A, B. Všetci sa stali úspešnými riešiteľmi a počínali si naozaj statočne, o čom svedčí aj samotný výsledok:

Kategória A /regionálna história/:
Denis Nosák (VI.OG) – 2. miesto a postup do celoštátneho kola
Samuel Šimanský (I.A) – 4. miesto

Kategória B /migrácia – svet v pohybe/:
Richard Kajaba (VI.OG) – 2. miesto a postup do celoštátneho kola

Všetkým súťažiacim gratulujeme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a obom postupujúcim chlapcom držíme palce v celoštátnom kole!

Dejepisná súťaž českých a slovenských gymnázií

dej sutaz cz skDňa 3. apríla 2024 sa konalo na našej škole krajské kolo Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií a náš tím v zložení Samuel Šimanský (I.A), Marek Vojtila (VII.OG) a Patrik Matejka (IV.D) skončil s perfektným bodovým hodnotením na 1. mieste a postúpil na medzinárodné kolo, ktoré sa uskutoční v Chebe. Bodovým ziskom 142 bodov sa náš tím umiestnil v TOP 10 NAJLEPŠÍCH TÍMOV Z ČIECH A SLOVENSKA! V Top 10 je tak 9 českých tímov a náš párovský tím!

Srdečne našim dejepisným nadšencom blahoželáme a za prípravu a koordináciu ďakujeme p. uč. Krištofičinovej.

Fotogaléria

Krajské kolo Olympiády ľudských práv

mikulaDňa 8. februára 2024 sa na gymnáziu vo Vrábľoch konalo krajské kolo 26. ročníka Olympiády ľudských práv. Z našej školy sa ho zúčastnil Peter Mikula (IV.C). Peter síce nepostúpil do druhého kola súťaže, z ktorého sa postupuje do celoštátneho kola, ale aj tak ďakujeme za reprezentáciu školy.

Dejepisná olympiáda – školské kolo (kat. A, B)

dej ol sk2024Dňa 12. februára 2024 sa uskutočnilo školské kolo 16. ročníka Dejepisnej olympiády v kat. A, B (stredoškolské ročníky). Olympiáda pozostávala z dvoch častí: vedomostný test z celého prierezu dejín a obhajoba projektových prác pred školskou odbornou komisiou. V kategórii A sa tradične súťažilo s prácami na ľubovoľnú tému z regionálnych dejín Slovenska, pričom v kategórii B sa tento rok písali práce, ktorých nosnou témou bola Migrácia – svet v pohybe.

Postupujúci žiaci a ich práce:
Kategória A
Samuel Šimanský (I.A): Pátranie po pôvode názvu Meškovho vrchu
Denis Nosák (VI.OG): Pohľad do pohnutej histórie dvoch šľachtických rodov a ich konfliktu
Kategória B
Emma Mamráková (VII.OG): Migrácia a osud habánov u nás i vo svete
Richard Kajaba (VI.OG): Slovenská migrácia do Argentíny

Postupujúcim žiakom srdečne gratulujeme a želáme veľa šťastia v krajskom kole! :-)

Opäť úspešní na olympiáde kritického myslenia

Po minuloročnom úspechu, kedy sa naša žiačka Zuzana Kvaltýnová (vtedy II.C) prebojovala do celoslovenského kola 1. ročníka OKM, sa nám opäť podarilo potvrdiť, že naši žiaci majú rozhodne kritické myslenie. Výsledky hovoria za všetko.

Krajské kolo

V 1. kategórii  - žiaci 1. a 2. roč. SŠ a 5. a 6. roč. OG
1. miesto – Alexandra Striešková II.C
2. miesto - Theo Košťál IV.OG (s postupom na celoslovenské kolo)
3. - 4. miesto - Marek Vojtila VI.OG
3. - 4. miesto - Adam Čáni VI.OG
5. miesto Dan Upohlav VI.OG
V 2. kategórii  - žiaci 3., 4., 5. roč. SŠ a 7. a 8. roč. OG
1. miesto – Adam Dzurilla VII.OG – postup do celoslovenského kola
4. miesto - Zuzana Kvaltýnová III.C


Celoslovenské kolo

okm01Účasť na celoštátnom kole reprezentovali Adam a Saška v dňoch 8. – 9. júna 2023. Prvý deň prešli testom mediálnej gramotnosti a vyjadrovali svoje súhlasné alebo nesúhlasné stanovisko v argumentačnej reči pred porotou na tému: „Sociálna sieť TikTok by mala byť na Slovensku zakázaná.“
Do finále sa prebojovala Saška Striešková, kde vo svojej kategórii získala prvenstvo.
Srdečne gratulujeme všetkým žiakom, veľmi sa tešíme z Vašich úspechov.
Viac o finálne OKM si môžete prečítať TU

Dejepisná olympiáda – CELOŠTÁTNE KOLO

dejolck2023V dňoch 4. – 6. mája 2023 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo Dejepisnej olympiády, do ktorého postupujú z každého kraja tí najúspešnejší prví dvaja súťažiaci. V kategórii B sa sem za Nitriansky kraj z 1. miesta prebojovala aj naša žiačka Tereza Brossmannová z II.D. Po náročnom vedomostnom teste z celého prierezu svetových i národných dejín a obhajobe svojej projektovej práce, v ktorej skúmala život českého cestovateľa Aloisa Musila, sa umiestnila ako úspešná riešiteľka na peknom 5. mieste!
Z dosiahnutého výsledku sa tešíme a srdečne blahoželáme!!!

OĽP - celoštátne kolo

olp peli ckNáš študent IV.C triedy Dominik Péli sa zúčastnil celoštátneho kola 25. ročníka Olympiády ľudských práv, ktoré sa uskutočnilo 18. až 20. apríla 2023 v Omšení. Dominik síce nepostúpil medzi finálovú dvanástku súťažiacich, ale získal 3. miesto v písomnej úvahe na tému „Potrebuje Slovensko nový politický systém?“ Blahoželáme!

Mladý Európan 2023

me02 webDňa 14. apríla 2023 sa Viktória Hazuchová (II.A), Jakub Bojda a Jakub Pohánka (II.B) zúčastnili regionálneho kola vedomostnej súťaže Mladý Európan. Súťaže sa zúčastnilo 7 stredných škôl a gymnázií z Nitrianskeho kraja a naši študenti predviedli výborne vedomosti a obsadili krásne druhé miesto.
Srdečne gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy!

Fotogaléria

Dejepisná olympiáda – krajské kolo

do kk 2023 01 do kk 2023 01

Dňa 3. apríla 2023 sa naši štyria postupujúci reprezentanti zúčastnili so svojimi projektovými prácami a odbornými vedomosťami z histórie krajského kola dejepisnej olympiády v kategórii A, B a E. Všetci sa stali úspešnými riešiteľmi a počínali si naozaj statočne, o čom svedčí aj samotný výsledok:

Kategória A /regionálna história/:
Denis Nosák (V.OG) – 4. miesto

Kategória B /cestovanie a turistika v minulosti/:
Tereza Brossmannová (II.D) – 1. miesto a postup do celoštátneho kola
Richard Kajaba (V.OG) – 3. miesto

Kategória E /dejiny vedy a techniky/:
Miroslav Šupa (II.OG) – 6. miesto

Všetkým súťažiacim gratulujeme, ďakujeme za takto úspešnú reprezentáciu školy a Terezke držíme palce v celoštátnom kole!