CASI ANÓNIMAS

recital perexEl 7 y el 8 de noviembre se celebró el recital de poesía en español en nuestro instituto, en el cuál participaron todas las secciones bilingües de Eslovaquia junto con sus profesores. Durante estos dos días los participantes se divirtieron con varias actividades relacionadas con la literatura y la poesía. La parte más importante fue la presentación de los poemas que habían elegido y aprendido los alumnos con ayuda de sus profesores. Este evento se organizó gracias a nuestros lectores españoles, que lo han preparado por segundo año. Es una manera original de que los estudiantes se puedan acercar a la literatura de los países hispanohablantes. El tema principal del recital de este año fue „Casi anónimas“ y se recitaron poemas de autoras hispanas de todas las épocas, y de esta manera los participantes presentaron poemas escritos por mujeres, que estuvieron mucho tiempo oprimidas o fueron consideradas de menor valor.

V dňoch 7. a 8. novembra 2019 sa na našej škole uskutočnil recitál v španielskom jazyku, ktorého sa zúčastnili všetky španielske bilingválne sekcie zo Slovenska spolu so svojimi profesormi. Počas týchto dvoch dní sa účastníci zabavili rôznymi aktivitami spojenými s literatúrou a poéziou. Hlavnou časťou programu bolo predstavenie básní, ktoré si študenti s pomocou svojich profesorov vybrali a naučili sa. Toto podujatie sa zorganizovalo vďaka našim španielskym lektorom, ktorí ho celé pripravili, a konalo sa už druhý rok po sebe. Je to unikátny spôsob, ktorým sa študentom priblíži literatúra španielsky hovoriacich krajín. Hlavná téma tohtoročného recitálu bola 'Casi anónimas' (Skoro anonymné) a recitovali sa básne hispánskych spisovateliek všetkých dôb, a týmto spôsobom sa dávali do pozornosti básne žien spisovateliek, ktoré boli z historického hľadiska veľmi dlho utláčané a považované za menejcenné.
Pozrite si niekoľko fotografií vo fotogalérii