Návšteva španielskych inštitúcií a peruánskej reštaurácie

Visita de las instituciones españolas y el restaurante peruano

cervantes2018 smallTal y como se hizo con éxito en el curso anterior, este año acudimos de nuevo de excursión con los alumnos del segundo curso de la sección bilingüe al aula cervantes y la biblioteca de recursos en español de la agregaduría de educación de España en Bratislava. Los estudiantes realizaron varias actividades, como trabajo con texto y jeroglíficos y diferentes juegos con los que pudieron practicar el español.

Para terminar la excursión, fuimos a comer a Casa Inka, restaurante peruano que podéis encontrar en Bratislava, donde pudimos aprender sobre la gastronomía de Perú y probar algunas de sus comidas típicas, como las yuquitas, el picante de carne, la chicha morada o el maíz morado.

Návšteva španielskych inštitúcií a peruánskej reštaurácie

Po minuloročnom úspešnom absolvaní exkurzie do Bratislavy, sme aj v tomto školskom roku zorganizovali pre študentov 2. ročníka bilingváleho štúdia exkurziu do Cervantesovho inštitútu v Bratislave spojenú s návštevou Knižnice Kancelárie pridelenca pre vzdelanie pri Španielskom veľvyslanectve s knižnými jednotkami v španielskom jazyku zastrešovanú kanceláriou Ministerstva školstva v Španielsku.

Pre študentov boli pripravené rôzne aktivity ako práca s textom a hlavolamami a rôzne hry, v ktorých si mohli precvičiť svoju španielčinu.

Na záver sme sa presunuli do Peruánskej reštaurácie Casa Inka v Bratislave, kde sme sa priučili peruánskej gastronómii a vyskúšali niektoré z jej typických jedál ako yuquitas (koreň podobný zemiaku), hovädzie nakrájané na kúsky s peruánskymi prísadami, či nápoj z fialovej kukurice.

Viac fotografií vo fotogalérii